KOMUNITNO-PASTORAČNÉ CENTRUM
Farnosť

KPC Jána Pavla II. na Sídlisku Šváby

KPC

Požehnanie kaplnky a celeho objektu KPC sa uskutočnilo 24.V.2009 so začiatkom o 16.30 hod. Centrum požehnal košický arcibiskup-metropolita Mons. Alojz Tkáč. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Centrum má duchovné, spoločenské, kultúrne, výchovné a športové poslanie:

Sväté omše: každú nedeľu 7:30 hod. a 18:00 hod.; utorok o 6:30 hod.; v prikázaný sviatok o 6:30 hod.

Pobožnosti - vo sviatky a cezročné obdobie

Poklony - v prvé piatky a v pôstnom období

Večer chvál - každú poslednú nedeľu v mesiaci o 19:00 hod.

Evanjelizačné podujatia pre mládež, študentov a dospelých prostredníctvom Alfa kurzov

Manželské večery

Stretnutia pre matky s deťmi

Prímestské tábory

Duchovné obnovy

Modlitby matiek

Voľnočasové činnosti pre deti, mládež a dospelých

Informácie o aktuálnom programe v KPC môžete nájsť aj na www.maranathapo.sk.

OZNAMY KPC

Do KPC na Šváboch potrebujeme dobrovoľníkov na:

* pomoc pri udržiavaní liturgických odevov (miništrantské košieľky, sukne, alby, štóly, ornáty; prať, žehliť, zašívať),
* upratovanie spoločných priestorov KPC po svätej omši a v sobotu,
* amatérsku službu aranžovania kvetov,
* lektorov na nedeľné sväté omše.

Prosíme tých, ktorí by chceli darovať záhradné kvety na výzdobu oltára v KPC, aby ich priniesli vždy v sobotu popoludní - večer do centra.

Všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zapájajú do služieb v KPC ďakujeme a vyprosujeme pre nich nekonečné Božie požehnanie. Každý večer sa v kaplnke sv. Františka za nich modlime a raz mesačne bude za nich slúžená sv. omša. Aj týmito dobrovoľníckymi službami sa viac spoznávame a vytvárame nádherné spoločenstvo a duchovné priateľstvo.

Spoločenstvo Marana Tha

Spoločenstvo Marana Tha je katolícke spoločenstvo detí, mládeže a dospelých, ktorí chcú prežívať autentické kresťanstvo a deliť sa s inými o dar živej viery. Je miestom stretnutí, modlitieb, chvál, formácie a evanjelizácie. Spoločenstvo rastie pod duchovným patronátom Školských sestier sv. Františka z Asissi.

Charizmu vystihuje názov spoločenstva Marana Tha, čo znamená „Príď Pane“ alebo „Pán je blízko“.

Našou túžbou je, aby čím viacerí zažili Božiu lásku, prijali slobodu, ktorú ponúka Ježiš a žili v Jeho blízkosti.

Pravidelne sa stretávame na modlitbách, formácii a v malých skupinách, čo nás uschopňuje vychádzať k iným prostredníctvom rôznych evanjelizačných programov.

Organizujeme rôzne evanjelizačné a biblické kurzy, či modlitbové stretnutia: večery chvál, kurzy Alfa, konferencie, stretnutie mužov, stretnutie žien, evanjelizačný seminár Oheň a iné.

- prevzaté z www.maranathapo.sk.