KRST

Krst nahlási jeden z rodičov s rodným listom dieťaťa.

Je potrebné mať k dispozícii informácie o krstných rodičoch: meno, adresa, dátum a miesto sobáša, vek, zamestnanie. Podmienky pre krstného rodiča: žije praktickým kresťanským životom, pobirmovaný, vek nad 16 rokov, má usporiadané manželstvo. Krstným rodičom je ten, kto je pri krste, nie v zastúpení!

Krstná náuka pre rodičov a krstných rodičov sa koná v sobotu pred krstom o 11.00 hod. na fare. Kto sa zúčastní krstnej náuky v inej farnosti, prinesie potvrdenie o jej absolvovaní. Sviatosť pokánia si vykonajte v priebehu týždňa pred krstom.

Sviatosť krstu sa vysluhuje v druhú a štvrtú nedeľu v mesiaci o 10.00 hod. vo farskom kostole pri farskej sv. omši. V advente, v pôste a počas sviatkov o 11.00 hod. V sobotu o 11.30 hod.

Príprava dospelých k prijatiu krstu sa koná podľa inštrukcií miestneho farára.