Deň detí a rodiny 2012

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na dôležitosť detského sveta.

My sme sa tento deň rozhodli osláviť športom v areály CZŠ sv. Gorazda v kruhu detí a rodín našej farnosti. Tento rok sme do súťaží zapojili nielen deti, ale aj celé rodiny. Cieľom bolo povzbudiť ich k spoločne strávenému času , ale zároveň ich aj zjednotiť v rámci farnosti.

S Božím požehnaním, v skvelej nálade a za dobrého počasia sa stretlo spolu 70 súťažiacich a organizátorov. Deň sme začali spoločne sv. omšou. Nasledovali súťaže, v ktorých si mohli deti zmerať svoje sily medzi sebou navzájom, v týchto disciplínach – skok vo vreci, zhadzovanie fliaš, strieľanie loptičiek do plechoviek a prekážkový beh. Potom nasledoval „Desaťboj rodín“, kde sme si pre rodiny pripravili pestré súťaže , v ktorých si preverili nielen svoju šikovnosť, ale aj vedomosti . Po týchto súťažiach naše hladné žalúdky nasýtil vynikajúci guláš, ktorý s láskou navarili pani Hajtolová a pán Binder – za čo im z celého srdca a žalúdka ďakujeme. Deti posilnené obedom pokračovali tímovo v dobývaní „Pevnosti Gorazd“. Na záver súťažného dňa boli tí najlepší odmenení, no naprázdno neobišiel ani jeden účastník.

Za uskutočnenie tejto akcie chceme poďakovať sponzorom, organizátorom a všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí priložili ruku k dielu a dali do toho svoje srdce. Tento deň nebol pre nás len o víťazstvách, ale predovšetkým o priateľstvách.

Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na obrázok alebo na tomto odkaze.

Deň detí a rodiny