Duchovná obnova birmovancov v Hermanovciach 2018

Príprava na sviatosť birmovania v našej farnosti pomaly vrcholí a k jedným z jej nezabudnuteľným okamihov patrí už tradične duchovná obnova.

Počas víkendu  13. – 15. apríla sa mladí birmovanci z troch skupín spoločne so svojimi animátormi vybrali na víkend na faru do Hermanoviec.

Pre všetkých bol pripravený bohatý duchovný program, ktorý sme začali už v piatok večernou prednáškou, kde medzi nás prišiel dp. Jozef Mrúz.

Sobotňajší program sme začali svätou omšou spoločne s domácimi. Neskôr program pokračoval ďalej a medzi nami sme privítali ďalšieho hosťa dp. Mareka Rojaka, ktorý sa našim mladým venoval celé dopoludnie. Nasledoval obed a po ňom trošku oddychu aj v podobe mnohých hier, ktoré si pripravila Maruška Gobanová. Odbila 16-ta hodina a my sme sa vybrali na Krížovú cestu, do ticha, do prírody kde sme mohli hlbšie prežívať jednotlivé zastavenia krížovej cesty.  Putovali sme hore lesom aj s krížom, ktorý naši chlapci pripravili. A pri každom zastavení sme pribili klinec aj s prosbou, vlastnosťou, starosťou.

Začalo sa pomaličky stmievať a my sme boli pripravený na večer plný otázok – „Pod lampou“ – na ktoré nám zodpovedali naši duchovní otcovia Matúš, ktorý nás celou duchovnou obnovou sprevádzal alebo Peter či Pavol, ktorí nás poctili návštevou.

Nedeľa dopoludnia patrila slávnostnej svätej omši, ktorú slúžil náš p. kaplán Matúš a pri ktorej sa zapojili do spevu aj naši birmovanci.

Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.

Duchovná obnova birmovancov