Fotografie zo slávenia Veľkej noci 2012 v našej farnosti

Kvetná nedeľa
Kvetná nedeľa je pohyblivý kresťanský sviatok, ktorý pripadá na nedeľu pred Veľkou nocou a pripomína slávnostný vstup Ježiša do Jeruzalema. Názov sviatku je odvodený od palmových ratolestí, ktorými ľud vítal Ježiša. Je začiatkom Veľkého týždňa. Aj v našej farnosti sme sv. omše začínali slávnostným sprievodom do kostola.

Kvetná nedeľa

Zelený štvrtok
Na Zelený štvrtok vo večerných hodinách sa aj v KPC Jána Pavla II. na Šváboch slávila Omša na pamiatku Pánovej večere, ktorú celebroval dp. Ján Dolný.

Zelený štvrtok

Stavba Božieho hrobu vo farskom kostole a Krížová cesta
Na Veľký piatok kedy si pripomíname umučenie Krista sa aj veriaci našej farnosti vydali na cestu na našu Solivarskú Golgotu, na náš Hrádok. Deti, mládež, otcovia a mamy, starší všetci spolu putovali a zamýšľali sa nad zmyslom krížovej cesty.

Boží hrob
Krížová cesta

Obrady Veľkého piatku v Teriakovciach
Obrady Veľkého piatku, ktoré sa konali o 15.00 hodine v našej filiálnej obci Teriakovce viedol kaplán našej farnosti dp. Lukáš Poklemba.

Veľký piatok

Obrady Veľkého piatku vo farskom kostole
Liturgiu Veľkého piatku, ktorá sa začala o 17.00 hodine vo farskom kostole viedol o. kanonik Jozef Šechný. Po nej sa konala celonočná adorácia k sv. krížu, Sviatosti oltárnej a bdenie pri Božom hrobe.

Veľký piatok

Deviatnik k Božiemu milosrdenstvu
Od Veľkého piatku sa spoločne celá farnosť modlí Deviatnik k Božiemu milosrdenstvu. Spoločne sme začali prvý deň pri Božom hrobe na Veľký piatok o 21.00 hodine.

Novéna

Požehnanie veľkonočných jedál – Solivar
Na Bielu sobotu o 15.30 pri farskom kostole Najsvätejšej Trojice o kanonik Jozef Šechný požehnal veriacim veľkonočné jedlá.

Požehnanie jedál

Požehnanie jedál – Soľná Baňa
Po ukončení adorácie na Soľnej Bani o 16.30 požehnal veriacim veľkonočné jedlá dp. kaplán Gustáv Nagy.

Požehnanie jedál

Veľkonočná vigília – farský kostol
Na Bielu sobotu po západe slnka začína tretí deň Veľkonočného trojdnia – Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania. Jej slávenie začína vigíliou – v noci. Táto noc je najposvätnejšou zo všetkých nocí. Vo farskom kostole sa Veľkonočná vigília začala o 19.30 obradom svetla, v ktorom sa požehnal nový oheň a paškál. Nasledoval veľkonočný chválospev – exultet; liturgia slova, ktorá opisuje dejiny nášho vykúpenia; krstná liturgia – obnova krstných sľubov a liturgia Eucharistie. Celé slávenie sa zakončilo slávnostným ALELUJA, ktoré zvestuje celému svetu radostnú zvesť vykúpenia.

Veľkonočná vigília

Veľkonočná nedeľa – farský kostol – 10.00 hod.
Farskú sv. omšu o 10.00 hodine vo farskom kostole Najvätejšej Trojice, celebroval ThLic. Jozef Šechný, kanonik dekan farár.

Veľkonočná nedeľa

Veľkonočná nedeľa – farský kostol – 11.30 hod.
Sv. omšu o 11.30 vo farskom kostole celebroval dp. Lukáš Poklemba.

Veľkonočná nedeľa – Teriakovce
V novom kostole v Teriakovciach na Veľkonočnú nedeľu Pánovho zmŕtvychvstania slávila sv. omša o 8.45 hod., ktorú celebroval dp. Marcel Jurč.

Vzkriesenie
Veľkonočné trojdnie sme ukončili v nedeľu v popoludňajších hodinách slávnostnými vešperami a Eucharistickou procesiou so Zmŕtvychvstalým zo Soľnej Bane do farského kostola.

Vzkriesenie