I. sv. prijímanie: Haniska, ZŠ Lesnícka, Májová a Súkromná ZŠ 2013

V nedeľu 5. mája 2013 sme sa  v kostole Najsvätejšej Trojice v Haniske tešili z prvého svätého prijímania 4 detí z tejto obce. Slávnostnú svätú omšu celebroval dp. kaplán Pavol Fedorko, ktorý sa aj venoval príprave detí na túto veľkú udalosť.

I. sv. prijímanie

Každý deň v sebe ukrýva niečo krásne. Keď si to všimneme, uvidíme krásu celého nášho života.
Jeden deň bol však pre niektoré deti ešte krajší a to 12. máj 2013. Bola to slávnosť Prvého sv. prijímania, ktorá je v každej farnosti sviatkom. V našej farnosti to bola už tretia nedeľa, kedy sme sa spolu s našimi tretiakmi mali možnosť tešiť z toho, že mohli po prvý krát prijať do svojich sŕdc Telo a Krv Kristovu.  Túto nedeľu sa tretiaci zo ZŠ Lesníckej tešili ako prví. Slávnostnú sv. omšu vo farskom kostole Najsvätejšej Trojice o 10.00 celebroval dp. kaplán Štefan Oslovič.
A o 11.30 hod. pod vedením dp. kaplána Lukáša Poklembu to bola ZŠ Májová a Súkromná ZŠ.
Je to významný deň nielen pre tie deti, ale aj pre všetkých veriacich. Je to duchovnou obnovou a možno aj spytovaním svedomia, aký vzťah majú po rokoch k Eucharistii dospelí. Veď aj oni boli v role detí, ktoré s veľkým nadšením, radosťou, ale aj trémou a bázňou obnovovali krstné sľuby, spievali, modlili sa … A kde je to všetko po rokoch?

Prvé sv. prijímanie

Prvé sv. prijímanie