Misijná nedeľa 2018

Katolícka Cirkev slávi v predposlednú októbrovú nedeľu Svetový deň modlitieb za misie. Na Slovensku je tento deň známy pod názvom Misijná nedeľa. Je zároveň spojený s viacerými aktivitami na podporu misií vrátane zbierky Pápežských misijných diel.

Svetový deň modlitieb začal svoju históriu v roku 1926. Sv. otec vydáva na tento deň posolstvo, v ktorom povzbudzuje k misijnej horlivosti za šírenie viery. Svätý Ján Pavol II. vyjadril zmysel tohto dňa slovami: „Misijná nedeľa je zvláštnou príležitosťou, ktorá pripomína Božiemu ľudu neustálu platnosť jeho misijného poslania, pretože misie sú vecou všetkých kresťanov…“

V tento deň veriaci v každej diecéze, farnosti či kresťanskej inštitúcii po celom svete osobitne pamätajú vo svojich modlitbách na misionárov a misijné dielo Cirkvi. Ide hlavne o prosby počas sv. omší, ale aj o iné pobožnosti či adorácie pred Sviatosťou Oltárnou.

V tento deň, ktorý pripadal na 21. október sme v našej farnosti privítali slovenského misionára Jozefa Humeňanského, ktorí pôsobí v Rwande a Kamerune.

A do našej filiálnej obci v tento deň prišiel aj emeritný o. arcibiskup Mons. Alojz Tkáč.

Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na tito odkazy – Farský kostolHaniska
alebo na obrázky nižšie.

MIsijna nedeľa