Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< marec 2015 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zajtra: Viac...:
Rok zasväteného života
Zamyslenie na dnes
Anketa
Dávate si pôstne predsavzatia?

Áno, aj ich plním

Áno, no nedarí sa mi

Nie, lebo aj tak ich nesplním

Nie

Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Počítadlo prístupov
[CNW:Counter]
Počítadlo bolo spustené 1.IV.2007.
I. pôstna púť - Dominikáni (Košice)
Fotogaléria
Aj tohto roku spoločne cez pôstne obdobie putujeme. Pri príležitosti Roku zasväteného života sme na prvú pôstnu nedeľu putovali do Košíc, kde sme navštívili Dominikánov. Na začiatku programu sme sa dozvedeli čo to o históriií Dominikánov, potom nasledovala Krížová cesta, ktorá bola venovaná sv. Jánovi Pavlovi II. Našou prvou pôstnou púťou nás sprevádzal dp. kaplán Pavol Fedorko.

  • 30 x prečítané
Detský karneval - "Morský svet"
Fotogaléria
V sobotu 31. januára sa deti z našej farnosti prišli zabaviť na detský karneval, ktorý sa konal vo farskej sále.  Nechýbala dobrá zábava, ale aj rôzne súťaže. Karneval sa niesol v téme „morského sveta", ale nechýbali ani princezné, rytieri či šmolko alebo včielka.

  • 25 x prečítané
"80" a "40" pána kostolníka Jána Sabola
Fotogaléria
V sobotu 24. januára v dopoludňajších hodinách  sme pri sv. omši spoločne ďakovali s kostolníkom z farského kostola – Jánom Sabolom za 80 rokov života a 40 rokov v službe kostolníka.

  • 34 x prečítané
Košický pomocný biskup Mons. Stanislav Stolárik oslávil 60 rokov
www...
Košice 2. marca (TK KBS/Rádio LUMEN) Košický pomocný biskup Stanislav Stolárik oslávil okrúhle životné jubileum. Má 60 rokov. Narodil sa 27. februára 1955 v Rožňave, no vyrástol v Košiciach, kde získal základné aj stredoškolské vzdelanie. V júni 1978 bol v Dóme sv. Martina v Bratislave vysvätený za kňaza. Okrem bohatých pastoračných skúseností získal po novembri 1989 aj vyššie akademické vzdelanie v odbore dejiny filozofie. Svätý Ján Pavol II. ho v roku 2003 vymenoval do Kolégia pápežských kaplánov a o rok neskôr za pomocného biskupa Košickej arcidiecézy a titulárneho biskupa Barikského.

  • 37 x prečítané
Farské oznamy: 2.-8.III.2015
Oznamy
Srdečne vás pozývame na III. pôstnu púť, ktorá bude v nedeľu (8.III.) Navštívime Spoločnosť katolíckeho apoštolátu - Pallotínov v Smižanoch. Odchod bude o 13.15 hod. z parkoviska pri farskom kostole a cestovné 4€.

  • 52 x prečítané
Liturgický program: 2.-8.III.2015
Bohoslužby
Svätá Eucharistia je sviatosť, v ktorej Ježiš Kristus za nás dáva svoje telo a svoju krv – seba samého, aby sme sa mu aj my odovzdávali v láske a aby sme sa s ním zjednotili vo svätom prijímaní. Tak sa spájame s jediným Kristovým telom – Cirkvou.
(KKC 1322, 1324, 1409)
Pozrite si liturgický program na II. týždeň v pôstnom období.

Zamyslenie na II. pôstnu nedeľu
Zamyslenia
Počas druhej pôstnej nedele sú nám ponúkané dva príklady otcovskej lásky. Prvým príkladom je príbeh otca Abraháma, ktorý je rozhodnutý obetovať svojho vlastného syna kvôli láske k Pánu Bohu. Druhý príklad je rozprávanie o Premenení Pána na vrchu, kde sa Pán Ježiš zjavuje vo svojej nebeskej sláve a rozpráva sa s Mojžišom a Eliášom o jeho odchode z tohto sveta. Z neba zaznieva hlas: „Toto je môj milovaný syn, počúvajte ho!“ Boh Otec veľmi miluje svojho Syna, a predsa ho posiela, aby vykúpil človeka svojou vlastnou krvou. Otcovská láska je veľmi veľká, existujú však okamihy, kedy človek musí obetovať i to, čo veľmi miluje.

  • 15 x prečítané