Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Farské oznamy: 19.-25.III.2018
Oznamy
Na budúcu nedeľu (25.III.) začínajú sv. omše požehnaním ratolesti. Prosíme, aby ste sa pred každou sv. omšou zhromaždili vonku a priniesli si so sebou ratolesti, ktoré ponesieme v sprievode na pamiatku slávnostného vstupu Krista do Jeruzalema.

  • 165 x prečítané
Liturgický program: 19.-25.III.2018
Bohoslužby
Zúčastniť sa na svätej omši je to isté, ako vidieť božského Spasiteľa vychádzať z Jeruzalema a niesť kríž na Kalváriu, kde bol ukrižovaný v najkrutejších mukách.
(sv. don Bosco)
Pozrite si liturgický program na V. týždeň v pôstnom období 2018.

Arcidiecézne stretnutie mládeže ADSM 2018 v Humennom
Pozvánky
V sobotu 7. apríla 2018 sa uskutoční Arcidiecézne stretnutie mládeže ADSM v Humennom. Začiatok o 9.00 v Mestskej športovej hale, záver o 14.00 sv. omšou vo farskom kostole Sťatia sv. Jána Krstiteľa na Sídl. pod Sokolejom. Celebruje Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup.

  • 2 x prečítané
Vysluhovanie sv. zmierenia pred Veľkou nocou 2018
BohoslužbyRozpis spovedania pre Veľkou Nocou nájdete vo farskom informátore alebo na tomto odkaze. Povzbudzujeme všetkých k sv. zmierenia pred najväčšími sviatkami našej viery.
Farské oznamy: 11.-18.III.2018
Oznamy
Účastníci dnešnej pôstnej púte sú pozvaní dnes na krížovú cestu vo farskom kostole o 13.30, po nej bude nasledovať presun do Bardejova, kde o 15.00 sa zúčastníme pôstnej kázne (vdp. Vladimír Šosták). Cena za prepravu autobusom je 2 eurá.

  • 123 x prečítané
Liturgický program: 11.-18.III.2018
Bohoslužby
Všetka chvála tvorov, všetky poklony chválospevov a oslavy anjelov, všetky chvály a vďaky ľudí, všetky ich dobré skutky, i skutky kajúcnosti, ba i za Boha podstúpená mučenícka smrť, to všetko spolu neprináša Bohu toľko úcty, koľko sa mu jej dostáva v jedinej sv. omši.“
(sv. Alfonz z Liguori)

Pozrite si rozpis bohoslužieb na IV. týždeň v pôstnom období 2018.

Svätý Otec František schválil dekrét o mučeníctve Anny Kolesárovej
www...
Bratislava 7. marca (TK KBS) Slovensko bude mať novú blahoslavenú. Svätý Otec František prijal v utorok na osobnej audiencii kardinála Angela Amata SDB, prefekta Kongregácie pre kauzy svätých, a schválil dekrét o mučeníctve Božej služobníčky Anny Kolesárovej, ktorú v závere druhej svetovej vojny zastrelil ruský vojak. Mladé dievča zomrelo, aby si zachovalo nevinnosť.

  • 18 x prečítané
Pápež František slávil kajúcu liturgiu v rámci iniciatívy 24 hodín pre Pána
www...
Vatikán 10. marca (RV) Piatok 3. pôstneho týždňa bol na celom svete venovaný veľkopôstnej príprave formou iniciatívy „24 hodín pre Pána“. Svätý Otec sa spolu s kardinálmi a členmi Rímskej kúrie už od rána venoval duchovnej reflexii účasťou na pôstnej kázni pápežského kazateľa pátra Raniera Cantalamessu. Ten sa v tretej časti pôstneho cyklu zameral na cnosť kresťanskej pokory.

  • 21 x prečítané