Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< september 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Dnes: Viac...:
Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
SPOVEDANIE

z kategórie: Bohoslužby
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Farské oznamy: 16.-22.IX.2019
Oznamy
Na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu sú jesenné kántrové dni. Obsahom je poďakovanie za úrodu. Z tohto dôvodu pri sv. omšiach na budúcu nedeľu (22.IX.) budeme ďakovať za úrodu na všetkých filiálkach a vo farskom kostole o 10.00 hod. Prosíme členov farských pastoračných rád, aby pripravili dary z tohtoročnej úrody k tomuto sláveniu.

  • 54 x prečítané
Liturgický program: 16.-22.IX.2019
Bohoslužby
Eucharistia buduje Cirkev a buduje ju ako opravdivé spoločenstvo Božieho ľudu, ako zhromaždenie veriacich, vyznačujúc sa tým istým znakom jednoty, na ktorej mali účasť apoštoli a prví Pánovi učeníci.
(sv. Ján Pavol II.)
Pozrite si liturgický program na XXIV. týždeň v cezročnom období 2019.

Jubilejná slávnosť svätých Košických mučeníkov
Zamyslenia
V sobotu 7. septembra 2019 uplynulo presne 400 rokov od mučeníckej smrti svätých Košických mučeníkov Marka Križina, Štefana Pongrácza a Melichara Grodzieckieho. Vyvrcholením osláv bola Eucharistická slávnosť, ktorej  predsedal  košický arcibiskup -  metropolita Mons. Bernard Bober, v Katedrále sv. Alžbety.

  • 5 x prečítané
Požehnanie Maranatha Arény
Zo života farnosti
V Komunitno - pastoračnom centre Jána Pavla II. na Šváboch sa v stredu 11. 9. 2019 za účasti viacerých kňazov a veriacich konala sv. omša, ktorú celebroval Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita, pri ktorej požehnal základný kameň Maranatha Arény.

Požehnanie Domu nádeje
Zo života farnosti
V stredu 11.9. 2019 bol požehnaný otcom kanonikom vdp. Mons. ThLic. Jozefom Šechným a vdp. PhLic. Petrom Gazdom, dekanom-farárom obnovený a zrekonštruovaný Dom nádeje na cintoríne v Solivare. Pohrebné obrady na cintoríne v zrekonštruovanom Dome nádeje bude možné vykonávať už od 17. 9. 2019.

Univerzita tretieho veku
Pozvánky
Teologická fakulta v Košiciach a Vyšší inštitút náboženských vied v rámci celoživotného vzdelávania organizuje štúdium v oblasti filozofie a katolíckej teológie v Prešove - Solivare (farská sála).

  • 5 x prečítané
Sedembolestná Panna Mária, patrónka Slovenska
SvätíSedembolestnú Pannu Máriu si uctievajú Slováci ako svoju národnú Patrónku. V iných krajinách je známa pod menom „Bolestná Panna Mária“ (lat. Virgo Maria Dolorosa). Samozrejme, „sedem“ je symbolické číslo. Panna Mária mala vo svojom živote mnoho bolestí. Celý jej život je popretkávaný nečakanými, bolestnými udalosťami. Číslo sedem v biblickom slova zmysle znamená plnosť. No predsa tradícia hovorí o konkrétnych siedmich bolestiach, ktoré Panna Mária vo svojom živote prežila. Sú to:
  • 4758 x prečítané
Povýšenie sv. kríža
Slávenia
V roku 326 sv. Helena našla v Jeruzaleme kríž, na ktorom zomrel Ježiš Kristus. Jej syn, cisár Konštantín Veľký, dal na tom mieste v roku 335 postaviť veľkolepý chrám. Sv. Helena do tohto chrámu uložila polovicu nájdeného kríža a druhú polovicu poslala svojmu synovi do Carihradu.

  • 4013 x prečítané
Užitočné odkazy