Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< november 2014 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Dnes:
Rok Sedembolestnej
Zamyslenie na dnes
Anketa
Ako často navštevujete túto stránku?

každý deň

trikrát týždenne

raz do týždňa

raz za mesiac

ojedinele

Najčítanejšie novinky
Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Počítadlo prístupov
[CNW:Counter]
Počítadlo bolo spustené 1.IV.2007.
Odpustky v prospech zosnulých v čase od 1. do 8. novembra
Slávenia
1. Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých zosnulých nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa Modlitbu Pána a urobí vyznanie viery (Verím v Boha), môže získať úplné odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci.

  • 3537 x prečítané
Slávnosť Všetkých svätých
SláveniaKorene sviatku Všetkých svätých siahajú do 4. storočia. Vo Východnej cirkvi sa totiž už vtedy slávila spomienka na všetkých tých, ktorí položili svoj život pre vieru. V Západnej Cirkvi sa datuje vznik spomienky na všetkých svätých na začiatok 7. storočia.
  • 1902 x prečítané
Úmysly sv. omší - november 2014
Bohoslužby
Úmysly sv. omší zapisujeme v sakristii po sv. omši. Okrúhle výročia – narodenín, sobáša, smrti a iné významné udalosti nahláste v januári na celý rok, ostatné úmysly 3 mesiace vopred.

Pozrite si úmysly na mesiac november 2014.

Avízo Katolíckych novín č. 44/2014
Katolícke noviny
Katolícke noviny vychádzajú každý utorok s dátumom nasledujúcej nedele v rozsahu 32 novinových strán. Dvakrát do roka prinášajú magazínovú prílohu a niekoľkokrát ročne sú rozšírené na 40 alebo 48 strán.
Katolícke noviny sú dostupné v kostoloch, novinových stánkoch, na poštách a v obchodných reťazcoch.

Katolícke noviny vo svojom 44. čísle prinášajú:

  • 14 x prečítané
Sviečka za nenarodené deti
Pozvánky
Už dvanásty rok sa v októbri rozbieha na Slovensku kampaň Sviečka za nenarodené deti, ktorú organizuje občianske združenie Fórum života a jeho 47 členských organizácií.  Hlavnou myšlienkou kampane je spojiť spomienku na všetkých verných zosnulých (2.11.) so spomienkou na deti, ktoré zomreli pri umelom alebo spontánnom potrate. Táto aktivita sa koná s podporou a požehnaním slovenských biskupov.

  • 45 x prečítané
Liturgický program: 27.X.-2.XI.2014
Bohoslužby
Eucharistia je akoby vyvrcholenie duchovného života a cieľ všetkých sviatostí.
(sv.Tomáš Akvinský)

Pozrite si liturgický program na XXX. týždeň v cezročnom období.

Farské oznamy: 27.X.-2.XI.2014
Oznamy
1. novembra (na budúcu sobotu) slávime sviatok Všetkých svätých. Následne v nedeľu máme Spomienku na všetkých verných zosnulých. Pozorne si prosím všimnite rozpis sv. omší a pobožností na cintoríne. Spovedanie v týždni a spovedanie chorých bude ako na prvý piatok v mesiaci.

  • 329 x prečítané
Hodnota sv. omše
Zamyslenia
Svätá omša nemá iba hodnotu pamiatky. Kristus skrze kňaza sprítomňuje svoju obetu. Je to skutočná obeta, ktorá sa stala na Kalvárii a prináša jej plné ovocie. Všetky plody svätej omše sú nevyčerpateľné, pretože sú to všetko plody obete kríža. Kiež by sme vedeli, aké poklady môžeme získať pre seba a pre Cirkev!
(D.C. Marmion)

  • 29 x prečítané
„Milión detí sa modlí ruženec“
Zo života farnosti
Svetová katolícka nadácia Kirche in Not, vyzvala k účasti na celosvetovej akcii :„Milión detí sa modlí ruženec. “  Na celom svete sa v sobotu 18. októbra o 9.00 hod. spojilo milión detí, všetkých vekových kategórii v modlitbe svätého ruženca. Tento rok bolo úmyslom modlitby „Pokoj a jednota v srdciach všetkých ľudí na svete.“  Nadácia podporuje túto modlitbovú akciu v mnohých krajinách sveta.

  • 31 x prečítané