Hrádok 2017 - fotografie
sticky
V našej farnosti je už niekoľkoročná tradícia, že jeden týždeň v auguste putujeme do najstaršieho kostola v Prešove - na Hrádok. Pri príležitosti odpustovej slávnosti k sv. Štefanovi Uhorskému.

Hrádok

Sv. Matúš; apoštol a evanjelista
SvätíSviatok: 21. september
Roky života: 1. storočie
Význam mena: Boží muž (z hebr.)
Emblém: kniha evanjelií, človek, anjel, meč, peňaženka
Patrón bankárov, taxikárov
Farské oznamy: 18.-24.IX.2017
V sobotu (23.IX.) budeme sláviť 5. výročie konsekrácie kostola v Ruskej Novej Vsi. Program začne o 9.00 fatimsku pobožnosťou a o 10.00 bude slávnostná sv. omša Celebrantom bude dp. Jozef Dronzek, dekan Prešov - sv. Mikuláš, všetkých srdečne pozývame.

Liturgický program: 18.-24.IX.2017
Krst je bránou do domu, birmovanie je cesta po schodoch a stredom domu na vyvýšených stupňoch je stôl - eucharistia.
(P. Rosso)
Pozrite si liturgický program na XXIV. týždeň v cezročnom období.

Otvorenie skautskeho roka 2017
Pozvánky
Otvorenie skautského roka pre členov a ľudí, ktorí by sa radi pridali do nášho zboru a to dňa 23.09 o 10:00 Borkút-Haniska.

Jesenné kurzy Začíname a Pokračujeme
Pozvánky
Chceš robiť stretká? Alebo prehĺbiť svoju animátorsku službu? Tak práve pre Teba je nasledujúca ponuka!

40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov 2017
Pozvánky
Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra 2017 začne aj tento rok 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Pridať sa môže každý.

Púť do Lichne - august 2017
Zo života farnosti
Po horúcich dňoch skupina pútnikov v termíne od 7.8. do 12.8.2017 putovala za Matkou Božou do Poľska. Sprevádzal nás duchovný otec Michal Paľovčík so svojimi asistentmi – bohoslovcami Karolom, Dávidom a Jánom a svojím vtipkovaním i na vážne životné situácie nás rozosmieval duchovný otec Rudolf Čontofalský.