Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Zamyslenie na dnes
Kontaktné informácie
Rímskokatolícky farský úrad
Solivarská 45
080 05 Prešov

051/7700 270
po.solivar@abuke.sk

Číslo účtu:
SK57 0200 0000 0031 2771 4354
Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Predseda KBS: V čase zákazu vychádzania sa pozastavia verejné slávenia
www...
Bratislava 23. októbra (TK KBS) V čase zákazu vychádzania - od 24. októbra do 1. novembra 2020 - sa pozastavia aj verejné slávenia bohoslužieb. Predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský tak reagoval na viaceré otázky veriacich, kňazov i zasvätených, ktorí sa ohľadom oznámeného zákazu vychádzania obrátili na Tlačovú kanceláriu KBS.

  • 63 x prečítané
Pre pandémiu bude možné získať "dušičkové" odpustky celý november
www...
Vatikán 23. októbra (RV) Úplné odpustky pre zomrelých veriacich bude možné tento rok kvôli pandémii koronavírusu získať celý november. Vyplýva to z dekrétu Apoštolskej penitenciárie. Vyšla v ústrety žiadostiam biskupov z mnohých oblastí sveta postihnutých koronavírusom.

  • 24 x prečítané
Farské oznamy: 19.-25.X.2020
Oznamy
Podvežie farského kostola na súkromnú modlitbu je otvorené každý deň. Pondelok až sobota od 8.00 do 17.00 a v nedeľu od 9.00 do 16.00.

  • 294 x prečítané
Neverejné slávenie bohoslužieb
Oznamy
Od štvrtka 15.októbra 2020 je zakázané verejné slávenie sv. omši. Sv. omše v našej farnosti sa budú slúžiť naďalej, ale súkromne, bez účasti veriacich, v časoch uvedených v tabuľke. Taktiež úmysly sv. omší budú odslúžené v dohodnutý deň viď tabuľka v liturgickom programe.

  • 599 x prečítané
V Assisi blahorečili Carla Acutisa: „Eucharistia - moja diaľnica do neba“
www...
Assisi 12. októbra (RV) V sobotu v Bazilike sv. Františka v Assisi vyhlásili za blahoslaveného Carla Acutisa, 15-ročného Taliana, ktorý zomrel na leukémiu v roku 2006. Carlo svoj výnimočný talent v oblasti informatiky využíval na evanjelizáciu. Osobitnú úctu mal k Eucharistii, nazýval ju svojou „autostrádou do neba“.

  • 24 x prečítané
Farské oznamy: 12.-18.X.2020
Oznamy
Členovia Spolku Sv. Vojtecha nech si v sakristii farského kostola vyzdvihnú kalendár a podielovú knihu do konca novembra. Členské na rok 2021 je 8 eur.

  • 231 x prečítané
V sobotu bude blahorečený mladík, ktorý priťahuje mladých
www...
Vatikán 9. októbra (RV) Pri príležitosti blahorečenia Carla Acutisa, ktoré bude v sobotu 10. októbra v Assisi, dáva Vatikánske knižné vydavateľstvo – LEV opäť do pozornosti jeho biografiu s názvom: „Génius informatiky v nebi“. Keďže Carlo mal osobitný talent na počítače a informatiku, mnohí hovoria o možnosti, že by sa stal patrónom internetu.

  • 42 x prečítané
Ružencová Panna Mária
Slávenia
Modlitba ruženca má podľa tradície pôvod na prelome 12. a 13. storočia. Hovorí sa, že jej autorom a šíriteľom bol sv. Dominik, ktorý zomrel v r. 1221. V jeho diele ďalej pokračoval a aj dodnes pokračuje Rád kazateľov (dominikáni), ktorý založil tiež sv. Dominik. U nás na Slovensku sa napríklad starajú o tzv. ružencové bratstvá, ktoré jestvujú v mnohých farnostiach a ich cieľom je modliť sa ruženec. Iné domnienky zase hovoria, že ruženec jestvoval už pred sv. Dominikom.

  • 5349 x prečítané
Užitočné odkazy