Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Zamyslenie na dnes
Kontaktné informácie
Rímskokatolícky farský úrad
Solivarská 45
080 05 Prešov

051/7700 270
po.solivar@abuke.sk

Číslo účtu:
SK57 0200 0000 0031 2771 4354
Prečítajte si tiež...
MANŽELSTVO

z kategórie: Sviatosti
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Prenos liturgických slávení počas Veľkonočného obdobia 2020
Karol Lwanga a spoločníci, mučeníci
SvätíSviatok: 3. jún
19. storočie
Význam mena Karol: silný, mužný (zast. nem.)
Emblém: palma
  • 2052 x prečítané
Farské oznamy: 1.-7.VI.2020
Oznamy
Na budúcu nedeľu budeme sláviť v našej farnosti odpustovú slávnosť Najsvätejšej Trojice. Slávnostnú sv. omšu o 10.00 bude slúžiť dp. Michal Pavlík, kaplán Prešov - Sekčov. Slávnosť sa bude vysielať prostredníctvom internetu. Všetkých pozývame!

  • 116 x prečítané
Škola doma, škola z domu - apríl a máj
Zo života farnosti
Celý svet prekvapil malý nepriateľ, ktorý dostal meno covid-19. Od 16.3. 2020 ostali doma všetci žiaci a škola sa zrazu zmenila na domácu. Žiaci, učitelia a rodičia boli postavení pred novú, veľkú výzvu - ďalej sa učiť, nezaháľať...vzdelávať sa. Pracujeme dištančne - zadávaním úloh raz v týždni a na on-line hodinách, kde sa žiaci spájajú so svojimi učiteľmi na diaľku. Aby sme všetci neskĺzli do stereotypu pošas týchto dlhých týždňov, dva z nich  boli iné - oddychový a projektový.

  • 7 x prečítané
Eucharistický zázrak na Turíce
www...
Tento eucharistický zázrak sa stal v noci z 25. na 26. mája 1608 v Benediktínskom opátstve vo Faverney (Francúzsko). V starom benediktínskom opátstve vo Faverney, v biskupstve Besançon, blízko švajčiarskych hraníc, sa slávili Turíce obzvlášť okázalým spôsobom. Prichádzali sem mnohí pútnici, aby prijali sviatosť pokánia, potom sväté prijímanie, a tak dosiahli plnomocné odpustky. Na turíčnu nedeľu tu bola Najsvätejšia Sviatosť Oltárna vyložená po celé tri dni.

  • 10 x prečítané
Turičná slávnosť zoslania Ducha Svätého
SláveniaPosvätné obdobie päťdesiatich dní sa završuje nedeľou Zoslania Ducha Svätého, ktorou sa pripomína dar Ducha Svätého, vyliaty na apoštolov, počiatku Cirkvi a začiatok jej poslania medzi národmi.
  • 7025 x prečítané
Farské oznamy: 25.-31.V.2020
Oznamy
Sviatosť birmovania sa bude v našej farnosti udeľovať na budúcu nedeľu (31.V.) pri sv. omši o 9.00 v kostole na Soľnej Bani. Vzhľadom na stále platné obmedzenia budú v kostole len birmovanci a birmovní rodičia. Prosíme aby ostaní prišli na sv. omše, ktoré sú v inom čase.

  • 366 x prečítané
Sv. Tarzícius - chlapec, ktorý chránil Eucharistiu na vlastnom srdci
Zamyslenia
Tarzícius bol malým chlapcom, keď Rímskej ríši vládol cisár Valerián. Ten nenávidel kresťanov kvôli ich láske ku Kristovi a jeho učeniu. Kresťania boli preto uvrhnutí do väzníc, kde boli zlé podmienky a mnohí z nich boli umučení.

  • 15 x prečítané
Užitočné odkazy