Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
ZAOPATROVANIE

z kategórie: Sviatosti
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Farské oznamy: 22.-28.X.2018
Oznamy
V nedeľu (28.X.) bude sv. omšu o 10.00 v Ruskej Novej Vsi sprevádzať solivarský spevácky zbor Laudemus. Po sv. omši budete mať možnosť zakúpiť si nové CD zboru "Na kolenách". Cena CD je 8 eur.

  • 35 x prečítané
Liturgický program: 22.-28.X.2018
Bohoslužby
Krst je bránou do domu, birmovanie je cesta po schodoch a stredom domu na vyvýšených stupňoch je stôl - eucharistia.
(P. Rosso)
Pozrite si liturgický program na XXIX. týždeň v cezročnom období 2018.

Čo je Misijná nedeľa?
www...
Svetový deň modlitieb za misie, každoročne slávený v predposlednú októbrovú nedeľu, je na Slovensku známý pod názvom Misijná nedeľa. Tento deň je spojený s finančnou zbierkou na podporu misijných krajín. Po prvýkrát sa slávil v rámci cirkvi na celom svete v roku 1926.

  • 3535 x prečítané
Modlitba Misijného ruženca
www...
Mesiac október je mesiacom mariánskym aj misijným. Tieto dve skutočnosti môžeme vhodne spojiť. Členovia ružencových spoločenstiev môžu v októbri vložiť medzi svoje úmysly aj úmysel za misie v duchu slov Svätého Otca v už spomínanom posolstve. Misijné úmysly môžu byť rôzne: za misionárov, za šírenie evanjelia vo svete, vďaky a prosby za našu vlasť, za prenasledovaných kresťanov v misijnom svete, a pod.

  • 3977 x prečítané
Farské oznamy: 15.-21.X.2018
Oznamy
Na budúcu nedeľu (21.X.) sv. omšu o 8.30 na Soľnej Bani a o 10.00 vo farskom kostole bude slúžiť slovenský misionár Jozef Humeňanský pôsobiaci v Rwande a Kamerune. Popoludní po ruženci sa vo farskej sále uskutoční stretnutie, na ktorom nám ukáže život v Misiách. Všetkých srdečne pozývame!

  • 135 x prečítané
Liturgický program: 15.-21.X.2018
Bohoslužby
Sedmorú nemoc duše lieči sedem sviatostí, pretože krst odpúšťa dedičný hriech, pokánie hriech smrteľný, pomazanie nemocných odpúšťa hriech všedný. posvätenie kňazstva lieči nevedomosť, Eucharistia zlobu, birmovanie slabosť a manželstvo lieči žiadostivosť tým, že ju ospravedlňuje a mierni.
(sv. Bonaventúra)
Pozrite si liturgický program na XXVIII. týždeň v Cezročnom období 2018.

Pripravte sa s nami na Advent a Vianoce
Pozvánky
Aj keď do Adventu a Vianoc nám ešte zostáva pár týždňov, radi by sme vás pozvali na prípravu na tieto obdobia už teraz. Už sa stáva tradíciou, že pred Vianocami a Veľkou nocou vás pozývame na stretnutie nad textami Svätého písma, ktoré s týmito obdobiami súvisia. Po textoch o detstve Ježiša Krista z Lukášovho a Matúšovho evanjelia sa tento rok chceme zamerať na niektoré vybrané texty Nového zákona, ktoré súvisia s vtelením Božieho Syna: Lukášove hymny, Jánov prológ a vybrané Pavlovské texty.

  • 74 x prečítané
Katarínska veselica 2018
Pozvánky
Dňa  10.XI. pozývame manželské páry na Katarínsku veselicu, ktorá sa uskutoční v reštaurácií Šport. Podrobnejšie informácie nájdete na plagáte alebo v informátore. Predaj vstupeniek: p. Gobanová (0950 670 620) a p. Macáková (0907 540 797). Cena vtupenky 15€/osoba.

  • 58 x prečítané