Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Zamyslenie na dnes
Kontaktné informácie
Rímskokatolícky farský úrad
Solivarská 45
080 05 Prešov

051/7700 270
po.solivar@abuke.sk

Číslo účtu:
SK57 0200 0000 0031 2771 4354
Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Farské oznamy: 3.-9.VIII.2020
V utorok (4.VIII.) máme v našej farnosti deň farskej eucharistickej poklony.
Farský kostol: 8.30 – 18.00
Teriakovce: 17.00 – 18.30
Ruská Nová Ves: 17.30 – 18.30
Z tohto dôvodu na prvý piatok cez deň adorácia nebude,  bude eucharistické požehnanie po sv. omši. Pozývame všetkých k poklone a modlitbe poďakovania za ochranu a prosby za Božiu pomoc. Prosíme, aby ste sa na jednotlivé hodiny zapísali v sakristii.

Upratovanie farského kostola (1.VIII.) zabezpečuje ruža č. 14 - p. Semanovej Emílie.

Na budúcu nedeľu (9.VIII.) bude farská zbierka. Pán Boh zaplať za vašu štedrosť.

Odpustová slávnosť sv. Štefana na Hrádku:

- Upratovanie: v sobotu (8.VIII.) sa bude upratovať a pripravovať kostol na Hrádku. Všetci, ktorí majú čas a chuť, príďte pomôcť. Priložíte tak ruku k dielu a k dôstojnému sláveniu odpustovej slávnosti. Stretneme sa o 9:00 na Hrádku. Je potrebné si so sebou doniesť handry, vedra, metly, hrable, motyky...

- Na budúcu nedeľu (9.VIII.) bude v kaplnke sv. Rocha na Soľnej Bani o 10.30 odpustová sv. omša. Všetkých srdečne pozývame. Sv. omša o 8.30 na Soľnej Bani na budúcu nedeľu nebude.

- Deň rodiny z dôvodu epidémie nebude.

- Odpustová slávnosť sv. Štefana na Hrádku bude tento rok 16. augusta. Duchovná príprava na slávnosť bude prebiehať v obmedzenom režime celý týždeň predtým. Program nájdete v Informátore. V rámci odpustovej slávnosti bude celonočná adorácia. Povzbudzujeme vás k účasti a prosíme, aby ste sa zapísali na jednotlivého hodiny v sakristii farského kostola.

V septembri začíname prípravu k sviatosti birmovania. Prihlásiť sa môžu študenti prvého ročníka stredných škôl a starší v kancelárii farského úradu do 6. septembra 2020. Rovnako aj dospelí, ktorí by chceli prijať sviatosť krstu, sv. prijímania alebo birmovania sa môžu prihlásiť v kancelárii farského úradu.


Farské oznamy

Súvisiace novinky