Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< marec 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Dnes:
Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
BIRMOVANIE

z kategórie: Sviatosti
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Pôst 2020
Zamyslenia
V nasledujúcom týždni sa Popolcovou stredou začne obdobie Veľkého pôstu. Tak ako každý rok nás všetkých Boh pozýva k pokániu. Pôstny čas trvá štyridsať dní, čo je pomerne dlho. Nie je to žiadna jednorazová záležitosť, je to pozvanie na cestu. Štyridsať rokov putoval už Vyvolený národ po púšti, aby si ho na tejto púti Boh pripravil a vyformoval.


  • 53 x prečítané
Pozvánka na Pôstne púte 2020
Pozvánky
Počas pôstnych nedieľ ako každý rok budeme putovať do zaujímavých kostolov nášho dekanátu, tento rok navštívime tieto kostoly:

I. pôstna nedeľa - 1. marec - Kysak (starobylý kostolík sv. Katarína Alexandrijskej)
II. pôstna nedeľa - 8. marec - Veľká Lodina (kostol Všetkých Svätých)
III. pôstna nedeľa - 15. marec -  Drienov (renovovaný kostol sv. Šimona a Júdu)
IV. pôstna nedeľa - 22. marec -  Lemešany (nový kostol sv. Martina)

Nahlásiť sa je potrebné v sakristii  farského kostola do štvrtku pred danou nedeľou! Cena autobusu na budúcu nedeľu do Kysaku je 2 eurá, odchod autobusu o 14.15 z parkoviska pri fare.

  • 38 x prečítané
Exodus 2020
Exodus

Mons. Ján Dobránsky
Zo života farnosti
* 9.5.1869 Veľký Šariš
+ 20.2.1950 Prešov-Solivar

Každým rokom si v našej farnosti pripomíname určité výročia jubilejné, oslavné, ale aj spomienkové. Stojí za pripomenutie si kňaza, ktorý pôsobil v solivarskej farnosti požehnaný dlhý čas a tohto roku uplynie 70 rokov od jeho odchodu do večnosti - Mons. Ján Dobránsky.

  • 38 x prečítané
Sviatosť pomazania chorých
Zamyslenia
Na sviatok lurdskej Panny Mária 11. februára oslavujeme každoročne v Cirkvi svetový deň chorých. Aj preto sa v našich farnostiach ujal zvyk, že práve okolo tohto sviatku sa verejne, v rámci sv. omše vysluhuje sviatosť pomazania chorých.
Cirkev nám týmto verejným slávením sviatosti pomazania chorých umožňuje, aby sme si viac uvedomili veľkosť Božieho daru, ktorým je zdravie a ďakovali mu za tento dar.

  • 39 x prečítané
Sviatok Kristovho krstu
Zamyslenia
Sviatkom Krstu Krista Pána sa v rámci liturgického roka končí vianočné obdobie. Niekto to zoberie nostalgicky - rád prežíva atmosféru Tichej noci, spievanej v prítmí kostola a romantiku vianočného cukrovia, niekto údernícky - treba vianočný čas pekne zbilancovať a niekto si ani nevšimne, že nejaká zmena nastala...

  • 9312 x prečítané
Požehnanie adventných vencov 2019
Fotogaléria
Nový Liturgický rok začína Adventným obdobím, ktoré je časom očakávania príchodu Božieho Syna. Toto očakávanie, sprevádzané hlbokou vnútornou prípravou, nám pripomínajú aj adventné vence, ktoré sme požehnávali na prvú adventnú nedeľu.

  • 21 x prečítané
Dušičky 2019
Fotogaléria
V oktáve od 1. – 8. novembra si spomíname na všetkých, ktorí nás predišli do večnosti. Nebolo tomu ani teraz inak a obzvlášť po tieto dni sme putovali každý deň na naše cintoríny, miesta posledného odpočinku.

  • 24 x prečítané