Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< január 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Žiadne udalosti.

Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
ZAMYSLENIA

z kategórie: Zamyslenia
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Adventné postavy
Zamyslenia
Počas adventného obdobia sa v Božom slove pri sv. omši môžeme stretnúť s niekoľkými dôležitými postavami zo svätého písma, ktoré nám môžu pomôcť dobre prežiť adventné obdobie a pripraviť sa na sviatky Božieho narodenia.

  • 83 x prečítané
Nepoškvrnené Počatie Panny Márie
SláveniaSviatok: 8. december
Liturgické slávenie: slávnosť; prikázaný sviatok

Francisco de Zurbarán (1598-1664): Nepoškvrnené Počatie
Dobre známy príbeh z knihy Genezis (Prvá kniha Mojžišova) nám hovorí o prvom hriechu našich prarodičov Adama a Evy.
  • 6564 x prečítané
Farský ples 2020
S radosťou vás chceme pozvať na jubilejný 10. ročník Plesu farnosti Solivar, ktorý sa bude konať dňa 18.I.2020 od 18.00 h už tradične v priestoroch jedálne Prešovskej univerzity. Taktiež chceme poprosiť o pomoc pri organizovaní plesu akoukoľvek formou, za čo vopred ďakujeme. Lístky sa rýchlo vypredávajú, tak sa poponáhľajte s rezerváciou. Na všetkých sa veľmi tešíme. Viac informácií na plagáte.

  • 147 x prečítané
Advent - úcta viery, bdelosť lásky
Zamyslenia
Možnože advent vidíme len ako askézu. To je niečo bŕŕŕ! Toto zmrazí dnešného „moderného človeka“ lebo nenašiel zmysel ducha. Počujeme, ani nespomínajte tieto stredoveké praktiky. A predsa, Boh nám dal život, aby sme ho žili a nie premárnili. K tomu životu človek má mať úctu, vidieť ho ako poklad zodpovednosti vo viere. Ak ide o poslanie na ceste k Bohu, musí tu byť bdelosť a láska. Bez nej strácame kontakt s tým, ktorý je večná Láska.

  • 75 x prečítané
Mládežnícky ples farnosti
Zo života farnosti
23. novembra o 18:00 hod. odštartoval už v poradí desiaty ročník Mládežníckeho plesu, ktorého sa zúčastnilo vyše 130 mladých ľudí.

  • 72 x prečítané
Ticho Adventu
Zamyslenia
Advent je obdobím očakávania, obrátenia, nádeje a ticha. Očakávanie, ktoré je spomienkou na prvý príchod Spasiteľa v našom smrteľnom tele: očakávanie – ktoré je modlitbou prípravy na posledný slávny príchod Ježiša Krista, Pána dejín, sveta a Sudcu  všetkých ľudí: - obrátenie,  na ktoré sme v liturgií tohto obdobia často vyzývaní hlasom proroka a predchodcom Spasiteľa Jána Krstiteľa  „Robte pokánie, lebo sa priblížilo nebeské kráľovstvo.“ (Mt 3,12)

  • 4014 x prečítané
Ako prežiť Advent
Zamyslenia
Na Vianoce sa dá pripraviť rôznymi spôsobmi. Upratovaním, pečením, návštevou vianočných trhov.
Pred nami je jedno z najkrajších liturgických období - adventné obdobie.

  • 484 x prečítané
Adventné obdobie
Slávenia
ADVENT je z latinského slova adventus a znamená príchod. Začína sa Prvou adventnou nedeľou a predstavuje nám trojitý príchod Spasiteľa: 1. vtelenie sa Božieho Syna a jeho narodenie; 2. nepretržitý príchod vo sv. omši a vo sv. prijímaní pod podobami chleba a vína na oltári a do nášho srdca; 3. jeho príchod na konci sveta ako príchod Sudcu sveta. Preto sa Adventom začína aj nový cirkevný  rok, v ktorom Cirkev znova prechádza tajomstvami Pána a prežíva celý život svojho božského Ženícha. Advent nám pripomína tých 4000 biblických rokov, počas ktorých celé ľudské pokolenie očakávalo Adamovi, Eve a patriarchom prisľúbeného a prorokmi predpovedaného Mesiáša: Povedzte dcére Slona: Hľa, prichádza tvoja spása [Iz 62.11). Hľa, váš Boh... sám príde a spasí vás (Iz 36,4).

  • 6268 x prečítané