Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< september 2018 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Dnes: Zajtra:
Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Odpustky Porciunkuly
Slávenia
Plnomocné odpustky za obvyklých podmienok na sviatok Porciunkuly možno získať už 1. augusta na poludnie a počas celého dna 2. augusta, keď v tomto čase navštívime františkánsky, farský alebo katedrálny kostol a pomodlíme sa Verím v Boha, Otčenáš a na úmysel Svätého Otca (napr. Otče náš, Zdravas' a Sláva). V samom kostolíku Porciunkula možno tieto odpustky získať každodenne počas celého roka a možno ich obetovať aj dušiam v očistci.

  • 9568 x prečítané
Škapuliar
www...Chcete sa dozvedieť niečo viac o škapuliari? Ponúkame Vám článok prevzatý zo stránky farnosti Gaboltov.

Milý návštevník
škapuliar je veľký dar Panny Márie, skrze ktorý ťa chce ochraňovať, starať sa o teba a pomáhať ti vstúpiť do nebeskej vlasti. Božia Matka ti dáva iba jednu podmienku – zober ho a nos. Čo znamená toto zober a nos pre náš život? Čo je to škapuliar?

  • 6911 x prečítané
Sviatok Najsvätejšieho Srdca Ježišovho
www...8. júna 2018 Cirkev po celom svete slávi sviatok Najsvätejšieho Srdca Ježišovho.
Sv. Otec Benedikt XVI., zdôrazňuje, že týmto sviatkom „osobitným spôsobom zvelebujeme Božiu lásku k ľudstvu, jeho vôľu spasiť celý svet, jeho nekonečné milosrdenstvo.“
  • 4646 x prečítané
Z Prvej apológie kresťanov od sv. Justína - Slávenie Eucharistie
Zamyslenia
Na Eucharistii sa nesmie zúčastniť nik, iba ten, kto verí, že je pravda, čo učíme, a bol obmytý kúpeľom na odpustenie hriechov a znovuzrodenie a žije tak, ako to zanechal Kristus.

  • 1174 x prečítané
Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi
SláveniaDeň ustanovenia tejto Najsvätejšej sviatosti je Zelený štvrtok. Keďže Cirkev chce toto tajomstvo osláviť v plnej slávnosti a radosti, čo na Zelený štvrtok nie je možné, slávi ho vo štvrtok po nedeli Najsvätejšej Trojice.
  • 6377 x prečítané
Eucharistické zázraky
Zamyslenia
To, čo sa uskutočňuje v Eucharistii, teda skutočná prítomnosť Ježiša Krista s jeho osláveným telom, je mimo našej zmyslovej skúsenosti. Eucharistické zázraky, sú však mimoriadnymi prípadmi premenenia počas svätej omše, ktoré môžeme pozorovať zmyslami. Stávajú sa viditeľným znakom Ježišovej skutočnej prítomnosti. Vo svete sa nachádza viac ako 132 miest, kde bolo možné pozorovať eucharistické zázraky. Posledným prípadom nášho storočia bol zázrak v Číne.

  • 1700 x prečítané
Oheň Svätého Ducha
Zamyslenia
Všeobecne platí zásada, že človek sa veľmi ťažko vie nadchnúť, oduševniť pre niečo čomu dobre nerozumie. Zbytočne budeme núkať niekomu počítač, keď nevie načo sa používa ako sa s ním pracuje, vôbec ho to nezaujíma.

  • 7934 x prečítané
Duchovná obnova birmovancov v Hermanovciach 2018
Fotogaléria
Príprava na sviatosť birmovania v našej farnosti pomaly vrcholí a k jedným z jej nezabudnuteľným okamihov patrí už tradične duchovná obnova.

  • 504 x prečítané