Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< január 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Žiadne udalosti.

Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Dejiny sviatku Krista Kráľa
Zamyslenia
Po nežnej revolúcii od ktorej práve v tomto čase si pripomenieme 30. výročie do  našej vlasti k nám prúdia rozličné duchovné smery až  doteraz ešte  nesmierne množstvo roličných prúdov, ideológií a náboženstiev – od Budhizmu cez New Age, alternatívna medecínu, Budhizmus, monoteizmus, či bojové umenia.

  • 2869 x prečítané
Spoločenstvo Najsvätejšieho Srdca Ježišovho
Zo života farnosti
Možno sa mnohí pýtate, čo to je? Už som to niekde počul. Poďme si o ňom povedať viac. Spoločenstvo Najsvätejšieho Srdca Ježišovho je duchovné spoločenstvo živých i zosnulých ctiteľov Ježišovho Srdca z domova aj zo zahraničia.

  • 108 x prečítané
Výročie posvätenia Lateránskej baziliky
Slávenia
Lateránsky palác dostal cisár Konštantín ako dar od svojej manželky Fausty a on sám ho daroval pápežovi Milthiadesovl. V ňom sa slávil prvý koncil proti donatistom. Budova sa stala rezidenciou rímskeho biskupa, pápeža. Lateránsky palác po pretvorení na kresťanskú baziliku bol posvätený okolo roku 324. Pôvodný titul baziliky bol Kristus Spasiteľ, ktorému pápež Sergius III. roku 904 pridal ešte dva tituly: svätého Jána Krstiteľa a svätého Jána evanjelistu. Pápeži postupne baziliku opravovali a pápež Inocent X. ju prestaval na barokovú stavbu okolo roku 1650. V pôvodnom štýle ostala iba apsida baziliky.

  • 6880 x prečítané
Zo života našej CZŠsMŠ sv. Gorazda - X/2019
Zo života farnosti
Radi sa s Vami stretávame aj v mesiaci október. Čo sa dialo v našej materskej škôlke v októbri? Čaro jesene a s ňou príjemné počasie nám umožnilo absolvovať veľa vychádzok, počas ktorých sme poznávali listnaté, ihličnaté stromy a ich plody. V priebehu mesiaca sme sa veľmi tešili na našu obľúbenú Šarkaniádu, počas ktorej sme si za priaznivého vetra mohli na školskom dvore púšťať šarkanov. Začiatkom mesiaca sme začali chodiť na kurz korčuľovania. Taktiež sme sa zapojili do projektu: „Dajme spolu gól“, kde pod vedením kvalifikovaného trénera rozvíjame svoj pohyb a učíme sa hrať futbal.

  • 81 x prečítané
Spomienka na všetkých verných zosnulých - Dušičky
Slávenia
Za radostným dňom Všetkých svätých Katolícka cirkev stanovila 2. november za pamätný deň všetkých verných dušičiek, t j. duší tých ľudí, ktorí síce zomreli v Božej milosti a v priateľstve s Bohom, ale ich duše sa zdržujú v očistci, kde trpia časné tresty či už za všedné hriechy, v ktorých zomreli, alebo i za hriechy, ktoré im v živote boli síce odpustené, ale za ktoré nevykonali na tomto svete dostatočné pokánie.

  • 7083 x prečítané
Odpustky v prospech zosnulých v čase od 1. do 8. novembra
Slávenia
1. Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých zosnulých nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa Modlitbu Pána a urobí vyznanie viery (Verím v Boha), môže získať úplné odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci.

  • 7138 x prečítané
Slávnosť Všetkých svätých
SláveniaKorene sviatku Všetkých svätých siahajú do 4. storočia. Vo Východnej cirkvi sa totiž už vtedy slávila spomienka na všetkých tých, ktorí položili svoj život pre vieru. V Západnej Cirkvi sa datuje vznik spomienky na všetkých svätých na začiatok 7. storočia.
  • 4914 x prečítané
Púť do Santiaga de Compostela
Zo života farnosti
Vo štvrtok 10.10. 2019 poobede sa 41 pútnikov z našej farnosti spolu s našim p. dekanom a dvoma šoférmi vydalo na púť do Santiaga de Compostela v Španielsku.

  • 157 x prečítané