Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< marec 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Dnes:
Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
HRÁDOK - menu

z kategórie: Hrádok
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Zjavenie Pána
Slávenia
Toto je veľký sviatok. Kristus sa zjavuje ako mocný vládca vôbec, v Cirkvi a v dušiach. Preto sa tento deň nazýva sviatkom Zjavenia Pána - Epiphania Domini. Trojako sa zjavuje velebnosť Krista, Boha, Kráľa, lebo tri udalosti slávi dnes Cirkev: mudrci z Východu sa mu klaňajú už v Betleheme, Boh Otec ho vyznáva ako svojho milovaného Syna, keď ho Ján krstil v Jordáne, a príroda sa mu podrobuje v prvom zázraku na svadbe v Káne Galilejskej. Liturgia je v znamení betlehemskej poklony.

  • 6994 x prečítané
Púť prvoprijímajúcich detí 2019
Fotogaléria
Toho roku sa deti a to nie len tie , ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie vybrali na púť. Bolo nádherné počasie už od rána a tak sa autobusy zaplnili do posledného miesta. Naše kroky smerovali najprv do Levoče na Mariánsku horu, kde sme sa zúčastnili svätej omše. Program pokračoval neskôr na Spišskej kapitule krížovou cestou.

  • 18 x prečítané
Zjavenie Pána 2020
Zamyslenia
Naše slávenie vianočných sviatkov došlo až ku sviatku Zjavenia Pána, či ako ho voláme ľudovom k trom kráľom. Máme pred očami troch mudrcov, ktorí putujú nehostinnou krajinou, zažívajú nepohodlie náročnej a dlhej cesty, aby sa stretli a poklonili sa novému kráľovi, Pánovi neba a zeme. Na cestu im svieti hviezda, ktorá im ukazuje cestu a bezpečne ich privedie k ich cieľu.

  • 92 x prečítané
Soľnobanský majáles 2020
Soľnobanský majáles

Celodiecézna púť v Obišovciach 2019
Fotogaléria
Celodiecézna púť v sanktuáriu Ružencovej Panny Márie v Obišovciach sa uskutočnila v sobotu a nedeľu 5. a 6. októbra. V sobotu síce počasie veľmi neprialo, ale pre tých ktorí sa rozhodli prísť na otváraciu svätú omšu s košickým arcibiskupom metropolitom Bernardom Boberom bol pripravený duchovný program až do neskorej noci.

  • 12 x prečítané
Poďakovanie za úrodu 2019
Fotogaléria
V dnešnej uponáhľanej dobe sa na ďakovanie často zabúda. Ale v jednu nedeľu sme v našich chrámoch však dokázali, že ľudia vedia byť vďační, za všetko čo nám Pán Boh dáva.

  • 13 x prečítané
Odpustová slávnosť v Ruskej N. Vsi 2019
Fotogaléria
S hlbokou vierou a úctou k Sedembolestnej Panny Márie, patrónke Slovenska, ktorej je zasvätený kostol aj v našej farnosti a to v Ruskej Novej Vsi, sme spoločne putovali v tento deň - 15. septembra -  práve tam.

  • 17 x prečítané
Začiatok školského roka 2019/2020
Fotogaléria
Začiatok školského roka sa na našej Cirkevnej základnej škole s Materskou školou začal slávnostnou svätou omšou.

  • 11 x prečítané