Farské oznamy: 23.-29.IV.2018
Rodiny z našej farnosti pozývame na budúcu nedeľu (29.IV.) o 10.00 na sv. omšu rodín do farského kostola. Pri sv. omši bude spievať zbor manželov a na konci bude požehnanie matiek pred pôrodom.

Liturgický program: 23.-29.IV.2018
Eucharistia buduje Cirkev a buduje ju ako opravdivé spoločenstvo Božieho ľudu, ako zhromaždenie veriacich, vyznačujúc sa tým istým znakom jednoty, na ktorej mali účasť apoštoli a prví Pánovi učeníci.
(sv. Ján Pavol II.)
Pozrite si liturgický program na IV. týždeň vo veľkonočnom období 2018.

Pán je našim Dobrým Pastierom

Nech sme kdekoľvek a nech prežívame čokoľvek,
pamätajme na to, že Boh je veľmi blízko nás,
a chce sa nám darovať.

Treba len prosebne vystrieť k nemu svoje prázdne ruky,
ako dieťa, ktoré cíti závislosť od svojich rodičov
a vie, že v nich má istotu uspokojenia svojich potrieb.

Ak teda ten, ktorý dokázal za nás položiť svoj život,
povedal: „Ja som dobrý pastier”,
potom zaiste vedel, čo hovorí,
a my tomu môžeme veriť.

Slávnosť Zvestovania Pána
SláveniaSviatok: 25. marec
Liturgické slávenie: Slávnosť (neprikázaný sviatok)
Keď na 25. marec pripadne niektorý deň Veľkého týždňa alebo Veľkonočnej oktávy, slávnosť sa prenáša na najbližší voľný deň.
Ľudia...!

Učiteľom, majstrom ma voláte a nedáte sa odomňa poučiť

Cestou ma nazývate a neidete za mnou.

Svetlom ma voláte a nehľadíte na mňa.

Životom ma nazývate a nežijete zo mňa.

Múdrym ma voláte a nenasledujete ma.

Mocným ma nazývate a neprosíte ma.

Milosrdným ma voláte a nedúfate vo mňa.

Spravodlivým ma nazývate a nebojíte sa ma.

Keď ma raz na veky stratíte, obviníte potom mňa ?

Božie Milosrdenstvo
Medzi rôznymi formami pobožnosti, ktoré nám zanechala sv. Faustína, zaujíma osobitné miesto sviatok Božieho milosrdenstva. Vyplýva to nie natoľko z počtu zjavení, ktoré mu boli venované, ako skôr z množstva prisľúbení, ktoré Ježiš spojil so slávením tohto sviatku.

Pravdou k Zmŕtvychvstalému
Umelci  boli od začiatku inšpirovaní Ježišovým zmŕtvychvstaním. Či sa im podarilo vystihnúť to, čo nám hovorí Písmo Sväté, to je otázka pre exegétov, historikov a teológov.  Ale musíme povedať, že obrazy a sochy nás hlbšie vovádzajú do argumentácie Biblie. Na obrazoch vidíme ako Kristus vystupuje z hrobu s plápolajúcou zástavou, ako anjel odvaľuje kameň od hrobu, čo prežívajú vojaci, ktorí boli strážcami hrobu, ženy vstupujúce do hrobu, apoštoli  Peter a Ján ponáhľajúci sa k hrobu.... Všetkých ich obstupuje nebeská žiara.

Zo starobylej homílie na svätú a veľkú sobotu
Čo sa to deje? Aké je dnes veľké ticho na zemi! Veľké ticho a osamelosť. Veľké ticho, lebo Kráľ spí. Zem sa zľakla a zatíchla, lebo Boh v tele zaspal a zobudil tých, čo spali od vekov. Boh v tele zomrel a otriasol ríšou zosnulých.