Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< október 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Dnes:
Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Poďakovanie - Hrádok 2019
Zo života farnosti
„Všemohúci Bože, predchádzaj naše konanie svojím vnuknutím a sprevádzaj ho svojou pomocou, aby sme všetky podujatia stebou začínali a stvojou pomocou i dokončili“.

  • 90 x prečítané
Nanebovzatie Panny Márie
Slávenia
Sviatok Nanebovzatia Panny Márie je zo všetkých mariánskych sviatkov najstarší. Tradícia ho spomína už pred efezským snemom, ktorý bol v roku 431. Slávil sa aj v najstarších východných cirkvách – v arménskej i etiópskej. Postupom času sa šíril na celú Cirkev.

  • 1418 x prečítané
Odpustová slávnosť na Hrádku 2019
Zo života farnosti
Týždeň do ktorého vstupujeme, je pre našu farnosť vzácny a významný. Tak ako každý rok budeme pripravovať a potom sláviť odpustovú slávnosť ku cti sv. Štefana – kráľa. Je to pre nás predovšetkým čas milosti. Boh nám dáva tieto dni, aby sme ich prežili duchovne, aby sme ich venovali starostlivosti o to najvzácnejšie, čo máme, o naše duše.

  • 192 x prečítané
Hrádok všedný i sviatočný
Zamyslenia
Málokedy si cez všedný pohľad zameriame svoj zrak na Hrádok ako dominantu našej farnosti. Ale keď sa blíži sviatok sv. Štefana, kráľa, už pár týždňov pred týmto sviatkom venuje sa pozornosť tejto odpustovej udalosti. Razom sa toto návršie dostane do pozornosti , veď počas týždňa a najmä pri slávnosti sa tu vystrieda niekoľko stoviek ľudí.

  • 113 x prečítané
Sviatok Premenenia Pána
SláveniaTento sviatok oslavuje zázračné premenenie Pána. Pán Ježiš sa ukázal apoštolom v jase slávy. Pri tejto udalosti sa zjavili Mojžiš a Eliáš a rozprávali sa s Ježišom. A nebeský Otec tu vyhlásil: „Toto je môj milovaný Syn; počúvajte ho." Podľa najstaršej tradície (svätý Cyril Jeruzalemský okolo roku 348) toto premenenie sa stalo na vrchu Tábor, dnešný Dšebel et Ton vysoký 588 m.
  • 8809 x prečítané
Odpustky Porciunkuly
Slávenia
Plnomocné odpustky za obvyklých podmienok na sviatok Porciunkuly možno získať už 1. augusta na poludnie a počas celého dna 2. augusta, keď v tomto čase navštívime františkánsky, farský alebo katedrálny kostol a pomodlíme sa Verím v Boha, Otčenáš a na úmysel Svätého Otca (napr. Otče náš, Zdravas' a Sláva). V samom kostolíku Porciunkula možno tieto odpustky získať každodenne počas celého roka a možno ich obetovať aj dušiam v očistci.

  • 11167 x prečítané
Slávenie Veľkej noci 2019 objektívom fotoaparátu
FotogalériaPozrite si fotografie zo slávenia Veľkej noci v našej farsnoti.
  • 280 x prečítané
Škapuliar
www...Chcete sa dozvedieť niečo viac o škapuliari? Ponúkame Vám článok prevzatý zo stránky farnosti Gaboltov.

Milý návštevník
škapuliar je veľký dar Panny Márie, skrze ktorý ťa chce ochraňovať, starať sa o teba a pomáhať ti vstúpiť do nebeskej vlasti. Božia Matka ti dáva iba jednu podmienku – zober ho a nos. Čo znamená toto zober a nos pre náš život? Čo je to škapuliar?

  • 7591 x prečítané