Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< júl 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zajtra: Viac...:
Zamyslenie na dnes
Kontaktné informácie
Rímskokatolícky farský úrad
Solivarská 45
080 05 Prešov

051/7700 270
po.solivar@abuke.sk

Číslo účtu:
SK57 0200 0000 0031 2771 4354
Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Sviatosť pomazania chorých
Zamyslenia
Na sviatok lurdskej Panny Mária 11. februára oslavujeme každoročne v Cirkvi svetový deň chorých. Aj preto sa v našich farnostiach ujal zvyk, že práve okolo tohto sviatku sa verejne, v rámci sv. omše vysluhuje sviatosť pomazania chorých.
Cirkev nám týmto verejným slávením sviatosti pomazania chorých umožňuje, aby sme si viac uvedomili veľkosť Božieho daru, ktorým je zdravie a ďakovali mu za tento dar.

  • 105 x prečítané
Sviatok Kristovho krstu
Zamyslenia
Sviatkom Krstu Krista Pána sa v rámci liturgického roka končí vianočné obdobie. Niekto to zoberie nostalgicky - rád prežíva atmosféru Tichej noci, spievanej v prítmí kostola a romantiku vianočného cukrovia, niekto údernícky - treba vianočný čas pekne zbilancovať a niekto si ani nevšimne, že nejaká zmena nastala...

  • 9501 x prečítané
Slávenie Advenetu a Vianoc 2019
Fotogaléria
Nový Liturgický rok začína Adventným obdobím, ktoré je časom očakávania príchodu Božieho Syna. Toto očakávanie, sprevádzané hlbokou vnútornou prípravou, nám pripomínajú aj adventné vence, ktoré sme požehnávali na prvú adventnú nedeľu.

  • 193 x prečítané
Dušičky 2019
Fotogaléria
V oktáve od 1. – 8. novembra si spomíname na všetkých, ktorí nás predišli do večnosti. Nebolo tomu ani teraz inak a obzvlášť po tieto dni sme putovali každý deň na naše cintoríny, miesta posledného odpočinku.

  • 143 x prečítané
Zjavenie Pána
Slávenia
Toto je veľký sviatok. Kristus sa zjavuje ako mocný vládca vôbec, v Cirkvi a v dušiach. Preto sa tento deň nazýva sviatkom Zjavenia Pána - Epiphania Domini. Trojako sa zjavuje velebnosť Krista, Boha, Kráľa, lebo tri udalosti slávi dnes Cirkev: mudrci z Východu sa mu klaňajú už v Betleheme, Boh Otec ho vyznáva ako svojho milovaného Syna, keď ho Ján krstil v Jordáne, a príroda sa mu podrobuje v prvom zázraku na svadbe v Káne Galilejskej. Liturgia je v znamení betlehemskej poklony.

  • 7113 x prečítané
Púť prvoprijímajúcich detí 2019
Fotogaléria
Toho roku sa deti a to nie len tie , ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie vybrali na púť. Bolo nádherné počasie už od rána a tak sa autobusy zaplnili do posledného miesta. Naše kroky smerovali najprv do Levoče na Mariánsku horu, kde sme sa zúčastnili svätej omše. Program pokračoval neskôr na Spišskej kapitule krížovou cestou.

  • 130 x prečítané
Zjavenie Pána 2020
Zamyslenia
Naše slávenie vianočných sviatkov došlo až ku sviatku Zjavenia Pána, či ako ho voláme ľudovom k trom kráľom. Máme pred očami troch mudrcov, ktorí putujú nehostinnou krajinou, zažívajú nepohodlie náročnej a dlhej cesty, aby sa stretli a poklonili sa novému kráľovi, Pánovi neba a zeme. Na cestu im svieti hviezda, ktorá im ukazuje cestu a bezpečne ich privedie k ich cieľu.

  • 179 x prečítané
Celodiecézna púť v Obišovciach 2019
Fotogaléria
Celodiecézna púť v sanktuáriu Ružencovej Panny Márie v Obišovciach sa uskutočnila v sobotu a nedeľu 5. a 6. októbra. V sobotu síce počasie veľmi neprialo, ale pre tých ktorí sa rozhodli prísť na otváraciu svätú omšu s košickým arcibiskupom metropolitom Bernardom Boberom bol pripravený duchovný program až do neskorej noci.

  • 99 x prečítané