Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Chlieb
Zamyslenia
Asi pred týždňom ma v jeden podvečer na Solivare prekvapil zvuk veľkého poľnohospodárskeho stroja. Pomyslela som si – Kombajn! A nie je to ešte skoro? A tak mi napadlo – je koniec júla, blíži sa žatva. A veľmi pekne sa k tomuto obdobiu hodí bohoslužba slova práve budúcej nedele. Je o zázračnom rozmnožení chlebov a o zasýtení veľkého zástupu. V čase terajšej, toľko spomínanej hospodárskej krízy, sa mnohokrát opakuje a v rozličných súvislostiach skloňuje práve slovo – CHLIEB.

  • 4214 x prečítané
Idťe do celého sveta
Zamyslenia
Sviatok sv. Cyrila a Metoda nie je len o voľnom dni a občas si spomenieme aj na to, čo pre nás títo svätci urobili. O ich obrovskom prínose pre nás Slovanov vie už hádam aj každý školopovinný.

  • 4742 x prečítané
Držať sa Božej ruky
Zamyslenia
Keď sa narodí dieťa, nikto nevie hneď povedať, čo raz z neho vyrastie. Aj keď predstavy rodičov a najbližších príbuzných sú rôzne. Ľudí dávno pred nami to predsa len zaujímalo, a tak si vymýšľali rozprávky, ktoré hovoria, že ku kolíske prichádzajú sudičky, alebo dobré víly, ktoré mu nalinajkovali budúcnosť. My sme dnes, samozrejme, už trocha vyspelejší a na sudičky neveríme. Vieme, že budúcnosť človeka závisí od neho samotného. A to sa netýka len budúcnosti časnej ale aj večnosti.

  • 4312 x prečítané
Úloha apoštolov 21. storočia
ZamysleniaGiacomo Pucini, okrem iných svojich diel napísal operu Turandot, ktorú však pre svoju predčasnú smrť nedokončil. Na smrteľnej posteli požiadal svojich žiakov, aby ju dokončili namiesto neho.
Keď o niečo neskôr uviedli premiéru tejto opery, dirigent v časti, kde svoju prácu skončil maestro Pucini zastavil orchester, a ten prestal hrať. Otočil sa k ľuďom a oznámil im, že táto časť je už prácou majstrových žiakov. Potom sa znova otočil k orchestru a pokračovali v hre.

  • 5620 x prečítané
"Ja som Dobrý Pastier"
Zamyslenia
Ježiš sa nám už tradične vo Štvrtú veľkonočnú nedeľa predstavuje ako Pastier, ktorý sa prihovára svojim ovečkám, volá ich po mene a oni idú za ním, pretože poznajú jeho hlas.

  • 12769 x prečítané
Vyznanie
ZamysleniaKeď bol len dieťatkom, znepokojoval kráľa,
keď bol chlapcom, udivil inteligentov,
keď bol mužom, otriasol celým národom a základmi rímskej ríše.
  • 4616 x prečítané
Pôst
ZamysleniaPočas pôstneho obdobia môže každý kresťan katolík získať úplné odpustky za týchto podmienok:
  • 4380 x prečítané
Poslanie sv. Pavla
Zamyslenia
Pavlovi bolo zverené zvláštne poslanie: kázať evanjelium pohanom, hlásať im duchovné oslobodenie, ukázať im nádhernú mužnosť, že čo im poskytne nový život v Kristovi Ježišovi apoštol národov splnil svoje poslanie s pomocou a milosťou Božou.

  • 5386 x prečítané