Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Vianoce v múzeu
STM

Koledovanie Dobrej noviny 2018
Pozvánky
„Padlo do úrodnej pôdy“

V tomto roku sa koná už 24. ročník Dobrej noviny, ktorej finančný výťažok pomáha chudobným v Afrike. Aktuálna téma nás zavedie do východoafrickej Ugandy. Ťažiskovým projektom je centrum Providence Home v Nkokonjeru, ktoré vedie kongregácia Malých sestier sv. Františka z Assisi.

  • 4 x prečítané
Z Listov svätého kňaza Františka Xaverského svätému Ignácovi
Zamyslenia
Navštívili sme dediny novopokrstencov, ktorí pred niekoľkými rokmi prijali kresťanské sviatosti. V tejto časti krajiny nebývajú Portugalci, lebo je veľmi neúrodná a chudobná. Domorodí kresťania nemajú kňazov a nevedia nič, len to, že sú kresťanmi. Niet nikoho, kto by im konal bohoslužby, nikoho, kto by ich naučil Vyznanie viery, Otčenáš a Zdravas’ a prikázania Božieho zákona.

  • 910 x prečítané
Na Prvú adventnú nedeľu sa opäť začne projekt adventných myšlienok
Zamyslenia
Bratislava 29. novembra (TK KBS) Všetci ľudia dobrej vôle sú pozvaní do projektu Advent s Konferenciou biskupov Slovenska. Projekt bude trvať od 2. decembra (Prvej adventnej nedele) do 24. decembra 2018. V tomto čase budú môcť záujemcovia získať každý deň e-mail myšlienku s fotografiou. Ide o myšlienky, ktoré vytvoril tím projektu. Priamo nadväzujú na evanjelium dňa.

  • 10 x prečítané
Ako prežiť Advent
Zamyslenia
Na Vianoce sa dá pripraviť rôznymi spôsobmi. Upratovaním, pečením, návštevou vianočných trhov.
Pred nami je jedno z najkrajších liturgických období - adventné obdobie.

  • 10 x prečítané
Farské oznamy: 3.-9.XII.2018
Oznamy
V piatok (7.XII.) pripadne našej farnosti Deň farskej poklony, preto od 9.00 do 18.00 bude vo farskom kostole adorácia. Počas dňa sa máme modliť za našich biskupov, diecézu, kňazov, bohoslovcov, za nové kňazské povolania, za všetky farnosti arcidiecézy a všetkých veriacich. Prosíme vás, aby ste sa zapísali na jednotlivé hodiny v sákristií..

  • 334 x prečítané
Liturgický program: 3.-9.XII.2018
Bohoslužby
Eucharistia buduje Cirkev a buduje ju ako opravdivé spoločenstvo Božieho ľudu, ako zhromaždenie veriacich, vyznačujúc sa tým istým znakom jednoty, na ktorej mali účasť apoštoli a prví Pánovi učeníci.
(sv. Ján Pavol II.)
Pozrite si liturgický program na I. týždeň v adventnom období 2018.

Púť dôvery 2018
Púť dôvery 2018