Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Zamyslenie na dnes
Kontaktné informácie
Rímskokatolícky farský úrad
Solivarská 45
080 05 Prešov

051/7700 270
po.solivar@abuke.sk

Číslo účtu:
SK57 0200 0000 0031 2771 4354
Prečítajte si tiež...
FOTOGALÉRIA

z kategórie: Farnosť
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Úplné odpustky spojené s modlitbou sv. ruženca
Slávenia
Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení.

  • 8399 x prečítané
Biskupi udelili dišpenz od povinnej účasti na bohoslužbách
www...
Bratislava 1. októbra (TK KBS) Biskupi udelili dišpenz od povinnej účasti veriacich na bohoslužbách v nedeľu a prikázané sviatky. Dišpenz platí od dnes, 1. októbra, až do odvolania. O udelení dišpenzu dnes biskupi informovali svojich kňazov v diecézach. Kňazov zároveň požiadali, aby najmä veriacich, ktorí sú vo vyššej miere ohrození poprosili, nech uprednostnia sledovania bohoslužieb prostredníctvom médií či internetu.  Ide najmä o ľudí vo vyššom veku, taktiež trpiacich chronickými ochoreniami, ľudí po operačných zákrokoch, ako aj tých, ktorí sa starajú o seniorov.

  • 17 x prečítané
Od 1. októbra sa menia hygienické pravidlá, dotýkajú sa aj Cirkvi
www...
Bratislava 30. septembra (TK KBS) Od 1. októbra sa menia hygienické opatrenia. Vydal ich Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. K dispozícii sú na stránke ÚVZ SR. Z nových pravidiel napríklad vyplýva, že na hromadných podujatiach (aj svätých omšiach) môže byť najviac 50 ľudí.

  • 16 x prečítané
Farské oznamy: 28.IX.-4.X.2020
Oznamy
V mesiaci október sa budeme modlievať sv. ruženec. Modlitba sv. ruženca bude začínať vždy pol hodiny pred sv. omšou. V stredu a v nedeľu bude októbrová pobožnosť v kostole na Soľnej Bani, v stredu o 17.00 a v nedeľu o 14.30. V ostatne dni bude vo farskom o 17.30. Povzbudzujeme vás a prosíme o častú účasť na tejto modlitbe. Predmodlievajúcich zabezpečuje na jednotlivé dni ružencové bratstvo rozpis nájdete v Informátore.

  • 500 x prečítané
Sedembolestná Panna Mária, patrónka Slovenska
SvätíSedembolestnú Pannu Máriu si uctievajú Slováci ako svoju národnú Patrónku. V iných krajinách je známa pod menom „Bolestná Panna Mária“ (lat. Virgo Maria Dolorosa). Samozrejme, „sedem“ je symbolické číslo. Panna Mária mala vo svojom živote mnoho bolestí. Celý jej život je popretkávaný nečakanými, bolestnými udalosťami. Číslo sedem v biblickom slova zmysle znamená plnosť. No predsa tradícia hovorí o konkrétnych siedmich bolestiach, ktoré Panna Mária vo svojom živote prežila. Sú to:
  • 5987 x prečítané
Nanebovzatie Panny Márie
Slávenia
Sviatok Nanebovzatia Panny Márie je zo všetkých mariánskych sviatkov najstarší. Tradícia ho spomína už pred efezským snemom, ktorý bol v roku 431. Slávil sa aj v najstarších východných cirkvách – v arménskej i etiópskej. Postupom času sa šíril na celú Cirkev.

  • 2434 x prečítané
Usmernenie - sv. prijímanie na ruku
Oznamy
Milí bratia kňazi,

dôrazne vás žiadam, aby ste pri podávaní svätého prijímania dodržiavali nariadenia a usmernenia Konferencie biskupov Slovenska. Ako diecézny biskup sa s týmito usmerneniami stotožňujem a vyzývam vás, aby ste ich na území Košickej arcidiecézy striktne dodržiavali.

  • 313 x prečítané
Sviatok Premenenia Pána
SláveniaTento sviatok oslavuje zázračné premenenie Pána. Pán Ježiš sa ukázal apoštolom v jase slávy. Pri tejto udalosti sa zjavili Mojžiš a Eliáš a rozprávali sa s Ježišom. A nebeský Otec tu vyhlásil: „Toto je môj milovaný Syn; počúvajte ho." Podľa najstaršej tradície (svätý Cyril Jeruzalemský okolo roku 348) toto premenenie sa stalo na vrchu Tábor, dnešný Dšebel et Ton vysoký 588 m.
  • 9987 x prečítané