Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< október 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Dnes:
Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Ružencová Panna Mária
Slávenia
Modlitba ruženca má podľa tradície pôvod na prelome 12. a 13. storočia. Hovorí sa, že jej autorom a šíriteľom bol sv. Dominik, ktorý zomrel v r. 1221. V jeho diele ďalej pokračoval a aj dodnes pokračuje Rád kazateľov (dominikáni), ktorý založil tiež sv. Dominik. U nás na Slovensku sa napríklad starajú o tzv. ružencové bratstvá, ktoré jestvujú v mnohých farnostiach a ich cieľom je modliť sa ruženec. Iné domnienky zase hovoria, že ruženec jestvoval už pred sv. Dominikom.

  • 4209 x prečítané
Farské oznamy: 7.-13.X.2019
Oznamy
V mesiaci október sa modlime sv. ruženec. Modlitba sv. ruženca bude začínať vždy pol hodiny pred sv. omšou. Povzbudzujeme vás a prosíme o častú účasť na tejto modlitbe. Predmodlievajúcich zabezpečuje na jednotlivé dni ružencové bratstvo rozpis nájdete v Informátore.

  • 134 x prečítané
Liturgický program: 7.-13.X.2019
Bohoslužby
Sedmorú nemoc duše lieči sedem sviatostí, pretože krst odpúšťa dedičný hriech, pokánie hriech smrteľný, pomazanie nemocných odpúšťa hriech všedný. posvätenie kňazstva lieči nevedomosť, Eucharistia zlobu, birmovanie slabosť a manželstvo lieči žiadostivosť tým, že ju ospravedlňuje a mierni.
(sv. Bonaventúra)
Pozrite si liturgický program na XXVII. týždeň v Cezročnom období 2019.

Zo života našej CZŠsMŠ sv. Gorazda - IX/2019
Zo života farnosti
Dňa 3.9. 2019 sa opäť otvorili brány pre všetkých školákov a škôlkarov našej vynovenej (máme novú telocvičnu) CZŠ a MŠ sv. Gorazda. Po zaslúženom oddychu nastúpil čas učenia, skúšania, školských aktivít a povinností. Pred sv. omšou sa všetci žiaci, rodičia, pedagogickí zamestnanci a ostatní zamestnanci CZŠ a MŠ zhromaždili v areáli našej školy. Pani riaditeľka Mária Kertysová všetkých srdečne privítala a žiakom a deťom popriala úspešný a pohodový školský rok. Slova sa ujal aj pán Krajňák z Ministerstva školstva SR, ktorý našim školákom a škôlkarom poprial úspešný štart do nového školského roka. Po slávnostnom príhovore sme sa všetci  presunuli do kostola, kde sa konala slávnostná svätá omša pri príležitosti otvorenia nového školského roka.

  • 34 x prečítané
K modlitbe volá nás Ježiš spolu so svojou Matkou P. Máriou.
Zo života farnosti
Nám mariánskym ctiteľom (9 osobám solivarskej farnosti) ponúklo sa toto stretnutie s Máriou a Ježišom v celoslovenskom Večeradle Mariánskeho kňazského hnutia. Tento rok sa uskutočnilo v dňoch 28.9.-29.9. v Kysuckom Novom Meste v malebnom prostredí Kysúc, učupenom medzi horami a kopcami Malej Fatry.

  • 35 x prečítané
Modlitba sv. ruženca
Slávenia
Ruženec je evanjeliová modlitba a tak ju nazývajú dnes viac ako v minulosti duchovní pastieri a vedeckí pracovníci.

  • 5791 x prečítané
Úplné odpustky spojené s modlitbou sv. ruženca
Slávenia
Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení.

  • 7419 x prečítané
Farské oznamy: 30.IX.-6.X.2019
Oznamy
V mesiaci október sa budeme modlievať sv. ruženec. Modlitba sv. ruženca bude začínať vždy pol hodiny pred sv. omšou. Povzbudzujeme vás a prosíme o častú účasť na tejto modlitbe. Predmodlievajúcich zabezpečuje na jednotlivé dni ružencové bratstvo rozpis nájdete v Informátore.

  • 307 x prečítané