Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Avízo Katolíckych novín č. 12/2018
Katolícke noviny
Katolícke noviny vychádzajú každý utorok s dátumom nasledujúcej nedele v rozsahu 32 novinových strán. Dvakrát do roka prinášajú magazínovú prílohu a niekoľkokrát ročne sú rozšírené na 40 alebo 48 strán.
Katolícke noviny sú dostupné v kostoloch, novinových stánkoch, na poštách a v obchodných reťazcoch.

Katolícke noviny vo svojom 12. čísle prinášajú:

  • 2 x prečítané
Farské oznamy: 19.-25.III.2018
Oznamy
Na budúcu nedeľu (25.III.) začínajú sv. omše požehnaním ratolesti. Prosíme, aby ste sa pred každou sv. omšou zhromaždili vonku a priniesli si so sebou ratolesti, ktoré ponesieme v sprievode na pamiatku slávnostného vstupu Krista do Jeruzalema.

  • 350 x prečítané
Liturgický program: 19.-25.III.2018
Bohoslužby
Zúčastniť sa na svätej omši je to isté, ako vidieť božského Spasiteľa vychádzať z Jeruzalema a niesť kríž na Kalváriu, kde bol ukrižovaný v najkrutejších mukách.
(sv. don Bosco)
Pozrite si liturgický program na V. týždeň v pôstnom období 2018.

Arcidiecézne stretnutie mládeže ADSM 2018 v Humennom
Pozvánky
V sobotu 7. apríla 2018 sa uskutoční Arcidiecézne stretnutie mládeže ADSM v Humennom. Začiatok o 9.00 v Mestskej športovej hale, záver o 14.00 sv. omšou vo farskom kostole Sťatia sv. Jána Krstiteľa na Sídl. pod Sokolejom. Celebruje Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup.

  • 4 x prečítané
Vysluhovanie sv. zmierenia pred Veľkou nocou 2018
BohoslužbyRozpis spovedania pre Veľkou Nocou nájdete vo farskom informátore alebo na tomto odkaze. Povzbudzujeme všetkých k sv. zmierenia pred najväčšími sviatkami našej viery.
Farské oznamy: 11.-18.III.2018
Oznamy
Účastníci dnešnej pôstnej púte sú pozvaní dnes na krížovú cestu vo farskom kostole o 13.30, po nej bude nasledovať presun do Bardejova, kde o 15.00 sa zúčastníme pôstnej kázne (vdp. Vladimír Šosták). Cena za prepravu autobusom je 2 eurá.

  • 130 x prečítané
Liturgický program: 11.-18.III.2018
Bohoslužby
Všetka chvála tvorov, všetky poklony chválospevov a oslavy anjelov, všetky chvály a vďaky ľudí, všetky ich dobré skutky, i skutky kajúcnosti, ba i za Boha podstúpená mučenícka smrť, to všetko spolu neprináša Bohu toľko úcty, koľko sa mu jej dostáva v jedinej sv. omši.“
(sv. Alfonz z Liguori)

Pozrite si rozpis bohoslužieb na IV. týždeň v pôstnom období 2018.

Svätý Otec František schválil dekrét o mučeníctve Anny Kolesárovej
www...
Bratislava 7. marca (TK KBS) Slovensko bude mať novú blahoslavenú. Svätý Otec František prijal v utorok na osobnej audiencii kardinála Angela Amata SDB, prefekta Kongregácie pre kauzy svätých, a schválil dekrét o mučeníctve Božej služobníčky Anny Kolesárovej, ktorú v závere druhej svetovej vojny zastrelil ruský vojak. Mladé dievča zomrelo, aby si zachovalo nevinnosť.

  • 20 x prečítané