Rímskokatolícka farnosť Najsvätejšej Trojice v Prešove - Solivare Dnes je

Meniny oslavuje , zajtra .
Udalosti
<< apríl 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Dnes:
Zamyslenie na dnes
Prečítajte si tiež...
HISTÓRIA

z kategórie: Farnosť
Posledné súbory...
Ochrana osobných udajov
Stránka KBS venovanej ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi na Slovensku.
GDPR
Slávnosť Zvestovania Pána
SláveniaSviatok: 25. marec
Liturgické slávenie: Slávnosť (neprikázaný sviatok)
Keď na 25. marec pripadne niektorý deň Veľkého týždňa alebo Veľkonočnej oktávy, slávnosť sa prenáša na najbližší voľný deň.
  • 1887 x prečítané
Kancelária v čase mimoriadnej situácie

Z dôvodu mimoriadnej situácie
na území Slovenskej republiky
kancelária farského úradu
je zatvorená
pre úradné záležitosti, ktoré sa môžu presunúť na neskôr.

Pohreby sa vybavujú v bežnom režime.

V prípade iných súrnych záležitosti nás kontaktujte telefonicky na čísle:
051/7700270 alebo e-mailom na: fusolivar@post.sk

Inštrukcie k neverejným bohoslužbám, vysluhovaniu sviatostí a návšteve kostolov (10.-23.III.2020)
Milí bratia kňazi, drahí bratia a sestry v Kristovi!

V súvislosti s prísnymi opatreniami predsedu vlády SR (10.3.2020) a najnovšie aj na základe zdôvodnení zo strany Úradu verejného zdravotníctva SR (11.3.2020, porov.: tkkbs.sk), ktoré majú eliminovať šírenie nákazy COVID-19, vydávame nasledovné doplňujúce stanovisko pre celú Košickú arcidiecézu:

  • 125 x prečítané
Bohoslužby v čase od 10. do 23.III.2020

S PLATNOSŤOU OD 10. DO 23. MARCA SA NA ÚZEMÍ SLOVENSKA
NESLÁVIA VEREJNE BOHOSLUŽBY


Povzbudzujeme veriacich k sledovaniu televíznych a rozhlasových prenosov bohoslužieb.

Prosme Pána, aby tento pre nás veľmi bolestný zákaz mohol byť včasne odvolaný.


Modlitba pred milostivým obrazom Panny Márie Obišovskej

Panna Mária Obišovská, Kráľovná posvätného ruženca! Tvoja tvár je skropená krvavým potom a slzami. Trápiš sa kvôli nám. Materinským pohľadom vychádzajúcim zo svätyne na Putnoku nás hľadáš v údoliach našich každodenných starostí a chceš nám pomôcť.

Ty si účinne pomohla našim predkom v čase smrtiacej epidémie a mnohým si u Boha vyprosila uzdravenie tela i duše. Ochraňuj nás a prihováraj sa i dnes za našich chorých. Pomôž aj teraz, keď hriech a falošný pocit sebestačnosti ničí náš národ. Zachráň nás pred sebectvom a pliagou nevery, ktorá rozbíja rodiny. Prinavráť zmierenie a pokoj rozhádaným manželom. Zaháňaj každú hriešnu myšlienku na riešenie problémov rozvodom či potratom. Ujmi sa mladých ľudí, aby sa vedeli obetovať, nebáli sa záväzku manželstva a daru nového života. Poteš aj tých manželov, ktorí chcú, ale nemôžu mať deti.

Nebeská Matka, sprevádzaj učiteľov, vychovávateľov a všetkých predstaviteľov spoločenského života. Vypros im silu a odvahu hlásiť sa k pravým hodnotám kresťanskej viery. Upevni nás v láske k Cirkvi, aby sme pomáhali Svätému Otcovi, biskupom a kňazom pri službe ohlasovania Evanjelia. Oroduj za našu arcidiecézu, aby jej Pán v každom čase daroval dostatok nových duchovných povolaní. Dvíhaj nás svojimi rukami a priveď nás bližšie k Ježišovi, lebo s ním chceme zostať navždy, tu i vo večnosti. AMEN

Imprimatur: Mons. Bernard Bober, arcibiskup - metropolita
ABÚ Košice, Prot. č. 374/17


Svetový deň Sesterstva
Skauti
22. Február. Pre niekoho všedný deň, pre skautov Ďeň zamyslenia alebo Deň sesterstva. V tento deň sa narodil zakladateľ skautingu Robert Baden-Powell a taktiež aj jeho manželka, zakladateľka dievčenského skautingu, Olave Baden-Powellová.

  • 17 x prečítané
Kráľovská oslava 7. narodenín nášho zboru
Skauti
V jedno skoré sobotné ráno sa naši skauti vydali autobusom do Lipoviec. Následne opustili civilizáciu a začali stúpať do prudkého kopca k  cieľu, ktorým bol vrch Mindžová a turistická útulňa Chotárňa pár metrov pod jej vrcholom.

  • 18 x prečítané
Pozvánka do 33. zboru Ordo Salinae
Skauti
Skautský zbor na Solivare dáva do pozornosti možnosť prihlásiť Vaše dieťa do 33. zboru Ordo Salinae Prešov- Solivar, pod záštitou Slovenského skautingu. Možnosť prihlásiť Vaše dieťa môžete využiť do 31. Marca 2020.

  • 18 x prečítané
Farské oznamy: 9.-15.III.2020
Oznamy
Dnes (8.III.) popoludní odchádza autobus na pôstnu púť do Veľkej Lodiny o 14.00 z parkoviska pri fare. Cena za prepravu autobusom je 2 eurá. Na budúci týždeň budeme putovať do farnosti Drienov, odchod autobusu bude o 13.45. Nahlásiť sa je potrebné v sakristii  farského kostola do štvrtku. Cena za autobus bude 2 eurá.

  • 236 x prečítané