Odpustová slávnosť v Ruskej Novej Vsi 2015

S hlbokou vierou a úctou k Sedembolestnej Panny Márie, patrónke Slovenska, ktorej je zasvätený kostol aj v našej farnosti a to v Ruskej Novej Vsi, sme spoločne putovali práve tam.

Chrám sa naplnil veriacimi, ktorí prišli z blízka i ďaleka. A tak sme mohli spoločne s otvoreným srdcom v duši chváliť Boha za trpiacu Nebeskú matku, ktorej čistú a nepoškvrnenú dušu prenikol meč sedem bolestí. Slávnostnú odpustovú sv. omšu, ktorá začala o 10.30 celebroval jezuita Jaroslav Mudroň SJ, ktorý sa nám aj počas homílie prihovoril, spoločne s o. kanonikom Mons. Jozefom Šechným a správcom miestnej gréckokatolíckej farnosti. Svojím spevom nás doprevádzal počas svätej omše aj miestny spevácky zbor Nova Anima.

Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na obrázok nižšie alebo na tento odkaz.

Odpustová slávnosť