P18 – Sen pápeža v Prešove

Desiatky kilometrov chodníkov vyčistených od buriny a odpadkov v rámci mesta a v lese, okolo 40 vriec vyzbieraného odpadu, stovky metrov namaľovaného zábradlia a preliezok, hektár pokosenej trávy, šesť kilometrov revitalizácie stromčekov a strihanie kríkov či 50 metrov kubických zeminy z vyčistených chodníkov a rigolov.

Stovky rozličných aktivít, zameraných na skrášlenie vybraných častí mesta, boli súčasťou špeciálneho popoludnia angažovanosti, ktoré sa konalo druhý deň programu na Národnom stretnutí mládeže P18  v Prešove. Vďaka dobrovoľníckej pomoci vyše tri a pol tisíc mladých ľudí mladí z celého Slovenska i zahraničia pomohli desiatkam rozličných inštitúcií v meste a okolí.

Urobili tak v duchu výzvy pápeža Františka „1 milión mladých pre pápeža“. Snom pápeža je, aby sa na celom svete našlo milión mladých, ktorí budú šíriť sociálne učenie Cirkvi do spoločnosti. Počas P18 dostali pozvanie k tomu, aby na „vlastnej koži“ prijali pozvanie pápeža a niečo konkrétne urobili.

Skupinka mladých prišla aj do našej farnosti a tak spoločne sme skrášlili kostol a okolie kostola na Hrádku.

Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.