Putovná socha Panny Márie Fatimskej 2017

Čím sme si zaslúžili, že Matka nášho Pána prichádza k nám?
Prichádza, lebo nás miluje. Prichádza, aby nás zachránila a priviedla celé ľudstvo späť k Bohu.

V roku Fatimskej Panny Márie, v deň kedy sme si pripomenuli výročie konsekrácie kostola Sedembolestnej Panny Márie v Ruskej Novej Vsi – 23.9, práve vtedy a práve tam prišla do našej farnosti putovná socha Panny Márie Fatimskej.

V každom našom chráme sa ozývali počas uplynulých dní, či už v sobotu v Ruskej Novej Vsi, v nedeľu vo farskom kostole, v pondelok v Teriakovciach, v utorok v Haniske či v stredu v Komunitno pastoračnom centre na Šváboch nádherné mariánske piesne.

Jej prítomnosť spôsobila, že prišiel každý kto chcel vzdať úctu Panne Márii Fatimskej a predložiť jej svoje potreby, ťažkosti a túžby pod jej ochranné ruky.

Aj naša farnosť uvítala putovnú sochu, čo svedčí o oddanosti k tejto drahej matke, ktorá je tak  potrebná pre náš život. Boli to dni modlitby spojené so svätou omšou, ktorých sa zúčastnili všetky vekové kategórie. A to všetko dáva pozitívny a osobitný význam aj v samotnom roku, kedy si pripomíname 100. výročie zjavenia Panny Márie vo Fatime.

Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.

Putovná socha Panny Márie Fatimskej