Srdečný (aj slnečný) pozdrav zo Španielska

Dobrodružstvo tohto leta sa začalo pre 18 mladých z našej farnosti v pondelok 08.08.2011. Na večernej slávnostnej svätej omši vo farskom kostole dostali pútnické požehnanie na cestu do ďalekého Španielska.

A ako sa im tam darí? Nuž, ak ste zvedaví, čítajte ďalej!
Na cestu neopakovateľných zážitkov vyrazili v utorok v skorých ranných hodinách. Po náročnej, viac ako dvadsaťštyrihodinovej, ceste ich čakala zaslúžená prestávka v Monaku. Tu si mohli nie len ponaťahovať poriadne stuhnuté svaly z dlhej cesty autobusom, ale aj vidieť slávne historické miesta a pamiatky.

Od stredy do pondelka sa nachádzali v partnerskej diecéze ALICANTE, kde bol pre nich pripravený program pod názvom „dni v diecézach.“ Večerné fiesty s ohňostrojom rozhodne neuberali na temperamente krajiny a jej obyvateľov. Medzi nezabudnuteľné chvíle bude určite patriť aj ich účasť na svadobnom obrade mladého španielskeho páru.

Ani počasie ich, našťastie, nesklamalo. Túto priam rozprávkovú atmosféru si mohli užívať na piesočnatých plážach či v príjemne telom mori.

Ani drobnosti ako je pokazený fotoaparát, či zistenie, že si niečo zabudli pribaliť im nemohli zobrať nadšenie z atmosféry svetových dní.

Od utorka až do nedele sa nachádzali priamo v Madride, v centre diania. Tu na nich čakali adorácie  a bohoslužby so svätým otcom, katechézy biskupov Slovenska, univerzitných profesorov či iných významných osobností. Tento, už aj tak dosť bohatý program si rozšírili aj návštevou múzeí, najznámejších pamiatok a miest Madridu.

Ani takto ďaleko od domova však nezabúdajú na svoju farnosť a svojích blízkych. Ostávajú s ňou v kontakte nie len telefonicky ale najmä modlitbou a eucharistiou. Myslime aj my na reprezentantov našej farnosti vo svojich modlitbách!