Týždeň Cirkvi pre mládež

Zosnulého pápeža bl. Jána Pavla II. sa raz pýtali:
„Čo sa vám na mládeži páči najviac? Prečo sa s ňou tak často stretávate? Prečo ste jeden apoštolský list venovali mládeži a prečo ste zaviedli Svetové dni mládeže?“
Odpoveď pápeža, ktorého tvár rozžiaril úsmev, bola jednoduchá:
„Dôverujem mládeži. Verím, že dnešná mládež chce budovať svet spravodlivosti, pravdy a lásky; a s pomocou Božou to dokáže. Áno, ja verím mladým!“

Mladosť je obdobím v živote človeka, na ktoré si každý isto rád spomenie aj v staršom veku. Mladí ľudia prekypujú energiou, odvahou, chuťou „meniť svet“. Viacerí považujú mladých ľudí za bezstarostných, možno trocha ľahkovážnych, no celkom isto za tých, v ktorých rukách je budúcnosť spoločnosti, Cirkvi. A dnešná doba si priam žiada vernú a duchovne zrelú mládež, ktorá dokáže vniesť do sveta náhliaceho sa po materiálnych hodnotách kúsok lásky a pravých kresťanských hodnôt…

V dňoch 12. – 20. novembra 2011 sa na Slovensku už po ôsmykrát uskutočnil Týždeň Cirkvi pre mládež. V tomto týždni sa v rámci jednotlivých diecéz a farnosti uskutočnili viaceré podujatia. Ani v našej farnosti nezabúdame na našu mládež a ponúkli sme bohatý program, z ktorého snáď aspoň kúsok každého oslovil. Najviac mladých sa zišlo v nedeľný podvečer pozrieť si peknú rozprávku a ochutnať horúcu čokoládu. V priebehu týždňa sme ponúkli aj ďalšie aktivity – športové hry v telocvični, spoločenské hry na fare, no najmä spoločenstvo mladých, medzi ktorými sa nikto necítil byť sám.

Program vyvrcholil v piatok mládežníckou sv. omšou v Teriakovciach, po skončení ktorej si miestni mladí s podporou pána starostu a našich kňazov pripravili zaujímavý program. Po skončení sme sa presunuli do telocvične CZŠ sv. Gorazda, kde sme v priebehu noci prehlbovali duchovné priateľstvá a spoločne sme pripravovali ďalšie aktivity pre farnosť, zvlášť Dekanátne stretnutie mladých, ktoré sa každoročne koná v januári. Najkrajším momentom stretnutia bola polnočná tichá adorácia vo farskom kostole s požehnaním. Stretnutie pri spoločných raňajkách a sobotná večerná sv. omša boli pekným zakončením Týždňa Cirkvi pre mládež v našej farnosti.

Čo dodať na záver? Nech aj tieto dni našim mladým prinesú veľa požehnania do ďalšieho života a nech ich srdcia zapália ohňom Božej lásky. Nech Cirkvi nikdy nechýbajú mladí ľudia, ktorí jej ochotne a nezištne darujú nielen svoje schopnosti, ale celé svoje srdcia.

// ms