Vianoce 2017 objektívom fotoaparátu

V galérii si môžete pozrieť fotografie z prežívania vianočného obdobia v našej farnosti.
Fotografie zobrazíte kliknutím na odkaz alebo obrázok.

Betlehemské svetlo

Malý plamienok, odpálený v Bazilike Narodenia Pána, sa odovzdáva osobným odpálením plamienka zo sviečky na sviečku, z ruky do ruky. Všetky tieto svetielka majú svoj pôvod v tom prvom, počiatočnom, a je priam až neskutočné, že sa dostanú k miliónom ľuďom v Európe i na Slovensku, že dokážu v človeku vznietiť prejav ľudskej lásky a spolupatričnosti.

Svetlo pokoja a mieru z Betlehema je krásny symbol, aby sme vytvárali pokoj a mier v našom vnútri, v našich životoch i v našom okolí. Táto akcia nesie v sebe obrovskú energiu, ktorá vie podmaniť celého človeka a pritiahnuť mnohých ľudí. A je úžasné že práve skauti majú možnosť sa podieľať na takejto krásnej tradícií. Inak tomu nebolo ani tento rok v našej farnosti, kedy skauti 33. zboru Ordo Salinae na Štedrý deň v dopoludňajších hodinách roznášali svetlo pokoja, radosti a lásky v našej farnosti.

Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.

Betlehemské svetlo

Vigília sviatku Narodenia Pána v Ruskej Novej Vsi

Radosť z Narodenia malého Ježiška sme slávili na Štedrý deň o 22hej hodine aj v Ruskej Novej Vsi. Celej slávnosti predsedal o. kanonik Mons. Jozef Šechný.

Vigília

Polnočná omša – farský kostol

Vianočná noc – 24.decembra  – je noc plná radosti a svetla. Prorok Izaiáš ohlasoval: Ľud čo kráča vo tmách uzrie veľké svetlo, nad tými, čo bývajú v krajine temnôt, zažiari svetlo. Toto proroctvo sa naplnilo narodením Ježiša v Betleheme. Pastierov v tú noc ožiarila Pánova sláva. Tej noci anjeli spievali a oznamovali pastierom: Zvestujem vám veľkú radosť, ktorá bude patriť všetkým ľuďom. Dnes sa vám v Dávidovom meste narodil Spasiteľ, Kristus Pán.

Túto veľkú radosť sme prežívali aj v našom farskom kostole. Kedy sme spoločne slávili polnočnú svätú omšu Ježišovho narodenia. Hlavným celebrantom bol dp. Peter Gazda, dekan-farár.

Polnočná

Narodenie Pana

Sviatok Narodenia Pána, ktorý je popri Veľkej noci a Turíciach najväčším sviatkom cirkevného roka, slávia 25. decembra kresťania na Slovensku i vo svete. Slávia sviatky jeho vtelenia, sviatky vykúpenia a lásky.

Inak tomu nebolo ani v našej farnosti. Slávnostnú svätú omšu celebroval v našej filálnej obci Teriakovce dp. kaplán Matúš Poremba.

Slávnostnej svätej omši vo farskom kostole predsedal dekan – farár dp. Peter Gazda.

Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz: Teriakovce, Farský kostol alebo na obrázok nižšie.

Vianoce

Ľudová hudba Čardáš v KPC sv. Jána Pavla II. na Šváboch

Na sviatok Narodenia Pána, sme boli srdečne pozvaní na Vianočný koncert, ktorý sa konal po večernej svätej omši v Komunitno pastoračnom centre sv. Jána Pavla II. na Šváboch. Svojim spevom nás v tieto sviatočné dni potešila ľudová hudba „Čardáš.

Čardáš

Jasličková pobožnosť

Na sviatok sv. Štefana (26.12) sme boli pozvaní do farského kostola na Jasličkovú pobožnosť so začiatkom o 15tej hodine.

Jasličková

Vianočná adorácia v Haniske

Vo štvrtok 28. decembra v našej filiálnej obci Haniska, po večernej svätej omši, ktorú celebroval pán kaplán Pavol, bola moderovaná adorácia, ktorá sa niesla v téme: „Prišli sme sa mu pokloniť.“ /Mt 2,2/

Haniska

Nedeľa sv. Rodiny – Silvester – vystúpenie v Ruskej Novej Vsi

Na nedeľu Svätej rodiny v Ruskej Novej Vsi sme po svätej omši boli pozvaní na vianočný program plný šarišských kolied a vinšov. Program pripravil spevácky zbor NOVA ANIMA a miništranti pod vedením Melánie Ňachajovej. Všetkým prítomným veriacim prišli zavinšovať, zaspievať, k Vianociam Božieho požehnania zaželať.

Nový rok

Nedeľa sv. Rodiny – KPC na Šváboch

Posledný deň v roku sme slávili svätú omšu vo večerných hodinách aj v Komunitno pastoračnom centre na Šváboch. Kde hlavným celebrantom bol dekan – farár našej farnosti dp. Peter Gazda.

Nový rok

Novoročný koncert 2018

Na nedeľu Krstu Krista Pána sa našim farským chrámom v popoludňajších hodinách niesli tóny vianočných piesní i krásnych svetových melódií. V tento deň sme boli pozvaní na tradičný Novoročný koncert. Predstavili sa nám zbory Trinitas a Laudemus ale aj zbory Nova Anima z Ruskej Novej Vsi či detský zbor Bededicat a Zbor manželských párov, ktoré nás potešili spevom ale aj hrou na hudobných nástrojoch.

Na konci programu zaznelo poďakovanie pána dekana Petra Gazdu svojím aktívnym farníkom, deťom, mládeži, dospelým a členom zboru.

A v úplnom závere nechýbala ani tá najkrajšia pieseň – Tichá noc.

A takto spolu so spevákmi a nadanými hudobníkmi našej farnosti sme ukončili vianočné obdobie.

Novoročný koncert