Celodiecézna odpustová slávnosť v Obišovciach 2023

Prvá októbrová nedeľa už pravidelne je totiž vyhradená pre Celodiecéznu odpustovú slávnosť na pútnickom mieste v Obišovciach. Počas dvoch dní sa na tomto mieste stretávajú tisíce veriacich zo všetkých kútov Košickej arcidiecézy. Navyše tento rok toto pútnické miesto privítalo všetkých v „novom šate“.

Počas dvoch dní bol pripravení bohatý program, ktorý vyvrcholil nedeľňajšou slávnostnou svätom omšou ktorú celebroval rožňavský diecézny biskup Mons. Stanislav Stolárik. Vo svojom príhovore spomenul, že je to už 40 rokov, čo sa koncom osemdesiatych rokov stal kňazom vo farnosti Obišovce. Tu začal slúžiť aj sväté omše pri vonkajšom oltári pre farníkov a pútnikov.

„Spomínam si na rok 1988, keď sme po rokoch slávili odpustovú svätú omšu vonku. Tu na tomto mieste – na jednoduchom pódiu. Dnes sú tu viditeľné zmeny a tvorcom a podporovateľom tohto diela treba úprimne pogratulovať a poďakovať. Na pútnickom mieste však musíme vidieť aj to neviditeľné. Musíme sa opýtať aj na to, aký posun nastal v našom duchovnom živote a v našich rodinách? Dokážeme načerpať milosti a odovzdávať ich doma vo svojich rodinách, a priniesť ich aj do spoločenského života?“

Fotografie si môžete po zrieť po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.