Celoprešovská mládežnícka sv. omša – marec 2018

„Odvaha je protirečenie. Znamená totiž túžbu po plnosti života, ktorý sa odhodlá až k smrti…“ G.K. Chesterton

Ako to už býva zvykom počas celého školského roka mládež z celého Prešova sa raz mesačne spoločne stretáva, na druhý piatok mesiaca, na celoprešovskej mládežníckej svätej omši. Jednou z miest stretnutia je aj naša farnosť. Tento rok je naša farnosť miestom stretnutia už po druhý krát. Vo februári sme sa stretli v Komunitno pastoračnom centre sv. Jána Pavla II. na Šváboch, a teraz v marci sme sa uplynuli piatok stretli vo farskom kostole Najsvätejšej Trojice na Solivare.

Ako tému pre SDM na rok 2018 vybral Svätý Otec doslova „anjelský“ hlas: „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha.“ (Lk 1, 30) Téma nesie podtitul: Odvaha žiť v prítomnosti. Najbližšie Svetové dni mládeže budú v Paname, pre ktorú je voda mimoriadne kľúčová – je to krajina obmytá oceánmi, krajina známa svojím dychberúcim Panamským prieplavom, dažďovými pralesmi aj obdobím dažďov, kvôli ktorým sa SDM budú konať už v januári 2019! Predtým nás však čaká v júli Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove. Ak si známy vzorec vody H2O napíšeme a prečítame odzadu, dostaneme O2H resp. „o-dva-ha“.

A práve odvaha bola aj téma piatkového príhovoru dp. Lukáša Libáka, ktorý pôsobí vo farnosti Krista Kráľa na Sekčove.

Po krížovej ceste a následne aj svätej omši boli mladí pozvaní do farskej sály, kde bolo pripravené občerstvenie v podobe množstva rôznych zákuskov, ktoré pripravili šikovné gazdinky našej farnosti. Aj touto cestou chceme všetkým, ktorí akokoľvek prispeli, vysloviť úprimné Pán Boh zaplať!

Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.

Celoprešovská mládežnícka sv. omša