Poďakovanie za uplynulý rok

Koniec starého roka a začiatok nového je dobrou príležitosťou sa na chvíľu zastaviť, uvedomiť si, že v našom okolí máme stále dosť dobrých ľudí, bez ktorých by bol náš život prázdnejší a smutnejší a poďakovať za nich. Aj ja by som chcel v tejto chvíli prejaviť svoju vďačnosť.

Poďakovanie patrí pánom kaplánom za ich obetavosť pre našu farnosť. Každý z nich má svoje dary, jeden sa v škole a na detských sv. omšiach venuje deťom, druhý nám rád poodhaľuje tajomstvá Sv. Písma. Každý svojím spôsobom buduje Cirkev. Vďační sme našim rehoľným sestrám za ich službu pre farnosť aj za príklad kresťanského života.

Každý deň môžeme prísť na sv. omšu. Za tým je však obetavosť našich kostolníčok a kostolníkov, kantorov a spevákov v našich zboroch, lektorov, miništrantov a všetkých, čo sa starajú o čistotu, poriadok a výzdobu našich chrámov.

Osobitne som vďačný za členov ekonomických a pastoračných rád, bez ich pomoci by sa mnohé aktivity nedali realizovať. Veľkým prínosom pre našu farnosť je Ružencové bratstvo, Bratstvo Božského Srdca Ježišovho, združenie seniorov a naši skauti.

Poďakovať sa chcem úplne všetkým – aj tou najmenšou modlitbou, obetou či darom spoločne vytvárame jedno spoločenstvo a kráčame ku Kristovi.

Veľké Pán Boh zaplať všetkým!

Do Nového roka prajem veľa zdravia, pokoja, vzájomnej ohľaduplnosti a dobroty a Božieho požehnania!

Peter Gazda, farár