Pôstne púte 2013

I. pôstna púť 2013 – Severná

V roku viery a sv. Cyrila a Metoda sa I. pôstna nedeľa (3. februára) niesla aj v duchu nasej prvej farskej pôstnej do kostolov zasvätených práve sv. Cyrilovi a Metodovi. Naša prvá zastávka bola obec Severná (farnosť N. Šebastová).

Po príchode nás srdečne privítal kurátor, ktorý nás oboznámil s históriou kostola, ktorý po generálnej oprave bol konsekrovaný o. arcibiskupom Bernardom. Po pobožnosti krížovej cesty a adorácii pred Najsvätejšou sviatosťou sme sa vybrali domov. No cestou naspäť sme ešte navštívili Ružencovú záhradu.

Pôstna púť

II. pôstna púť 2013 – Giraltovce

Aj v II. pôstnu nedeľu sa veriaci nasej farnosti rozhodli prijať pozvanie našich duchovných otcov a tak spoločne putovať do kostola zasvätenému sv. Cyrilovi a Metodovi. Tentokrat to bol kostol v Giraltovciach.

Po príchode sa začala krížová cesta, kde sme sa spoločne s domácimi kňazmi a veriacimi zamýšľali nad hodnotou počatého dieťaťa. Po nej nasledovala adorácia spojená s modlitbou k sv. Cyrilovi a Metodovi. Cestou naspäť na Solivar sme sa spolu s kpl. Štefanom, ktorý nás sprevádzal touto púťou pomodlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu.

Pôstna púť

III. pôstna púť 2013 – Kľušov

Aj tretiu pôstnu nedeľu -3.marca- sme sa v popoludňajších hodinách vybrali na našu už tradičnú farskú pôstnu púť. Naše kroky tentokrat viedli do Kľušova (f. Kobyly). Cestou nás sprevádzal o. kanonik ThLic. Jozef Šechný.

IV. pôstna púť 2013 – Závadka

Naša posledná štvrtá tohtoročná farská pôstna púť viedla do kostola zasväteného ku cti sv. Cyrila a Metoda v Závadke, f. Topoľovka. Cestou nás sprevádzal dp. kaplán Lukáš Poklemba.