Pôstne púte 2017

II. pôstna púť – Košice, Čaňa
V našej farnosti sa v tomto roku – kedy si pripomíname 100. výročie zjavení vo Fatime – organizoval ďalší ročník púti v pôstnom období.  Cirkev nás pozýva, zvlášť v období pôstu, využiť túto významnú príležitosť k obnove svojho vzťahu s Bohom a takto sa pripraviť na najväčšie sviatky roka.
Počasie na II. pôstnu nedeľu nám bolo dopriane, hoci bolo v Prešove pod mrakom, predsa mnohí prišli – bolo nás 83 – a tak sme mohli spoločne s pánom kaplánom Štefanom vyraziť. Tentokrát sme smerovali do Košíc, do Čane.
V kostole už na nás čakali naši spolupútnici zo Svinie. Nasledovalo rozdeľovanie krížovej cesty a tak sme sa v tichosti mohli pripraviť na túto pobožnosť. V jednotlivých zastaveniach krížovej cesty, ktoré čítali pútnici z oboch farností, sme si pripomenuli dramatické udalosti, ktoré prežíval Ježiš až na samotnú Kalváriu.

Neskôr nasledovalo požehnanie s Najsvätejšou sviatosťou oltárnou a potom individuálne uctenie kríža.
Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.

III. pôstna púť – Ľubotín
Slnkom zaliate popoludnie, 3. pôstna nedeľa a my pútnici solivarskej farnosti sme sa opäť vydali na púť. Tentokrát naše kroky smerovali do dekanátu Lipany, do farnosti – Ľubotín, kostola Mena Panny Márie.
Našim duchovným sprievodcom bol p. kaplán Pavol Fedorko, ktorý sa nám aj neskôr prihovoril v pôstnej kázni, kde sa zameral na Fatimu a deti. A ako to už býva nejaký ten rok, opäť sme sa stretli s pútnikmi z farnosti Svinia a tak sme sa spolu aj s domácimi farníkmi mohli zúčastniť na pobožnosti Krížovej cesty.
Po nej nasledovala ešte krátka pobožnosť pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou, kde sme vo chvíľke ticha ďakovali za uplynulý týždeň a zároveň vyprosovali si pomoc a ochranu do ďalších dní.
Neskôr sa nám predstavil aj domáci pán farár, ktorý nám povedal niečo o farnosti a zodpovedal niekoľko zvedavých otázok od pútnikov.

IV. pôstna púť – Čemerné
Bola štvrtá pôstna nedeľa, 13.30 a z parkoviska od farského kostola sa solivarskí farníci vydali opäť na púť. Opäť sme skoro zaplnili dva autobusy. Cestou nás sprevádzal o. kanonik Mons. Jozef Šechný. Naše kroky smerovali tentokrát do kostola Fatimskej Panne Márii do Čemerného. A ako to už býva aj zvykom, opäť sme sa stretli s našimi spolupútnikmi z farnosti Svinia. No tentokrát nás bolo omnoho viac, keďže sa k nám pridali aj z farnosti Fričovce so svojim duchovným otcom. A povzbudzujúce aj bolo, že aj z našej filiálnej obci Haniska sa vyzbieral jeden mikrobus.