Farský ples

Červený koberec, vojenská stráž, horiace sviečky, príjemná hudba v pozadí. Myslíte si, že niečo také možno vidieť iba vo filme? Nie scénou z filmu, ale skutočnosťou sa toto všetko stalo v sobotu večer (28.01) na už druhom ročníku farského plesu.

Ako jedna veľká rodina sme sa pomaly schádzali v jedálni Prešovskej univerzity. Tá sa pre nás stala v tento nezabudnuteľný večer miestom plným zábavy, rozhovorov, ale predovšetkým tanca.

Ako prvé vyskúšali tanečný parket tanečníčky írskych tancov. Slávnostným príhovorom a prípitkom otvoril ples pán kanonik a pár milých slov pridal aj organizátor celej tejto akcie p. kpl. Lukáš. Ako to pokračovalo ďalej už asi všetci viete. Hudba v podaní skupiny Tender okamžite naplnila parket tanečníkmi. Na svoje si prišli mladí, ale aj starší. Nášmu oku mohla ulahodiť výzdoba ladená do krásnych zlatých farieb. No čo ulahodilo nášmu žalúdku? Polievka, prvá večera, švédske stoly, zákusok a plno iných dobrôt raz-dva utíšili hlad. Že nie všetko je tak, ako to na prvý pohľad vyzerá, nám dokázal vo svojom predstavení kúzelník Wolf. Svojimi fantastickými trikmi ohúril všetkých účastníkov plesu. V napätí nás však držala aj blížiaca sa polnoc a s ňou losovanie tomboly. Všetci netrpezlivo čakali, či neodznie práve ich číslo. Určite každý chcel vyhrať nový vysávač, digitálnu váhu, hifi vežu či iné zaujímavé ceny. Za tieto sponzorské dary srdečne ďakujeme našim ochotným farníkom.

Sála sa s pokročilou rannou hodinou pomaly ale isto postupne vyprázdňovala. A tak sme mohli dať bodku za ďalšou úspešnou a nezabudnuteľnou akciou našej farnosti. Spomienky na tento večer nám bezpochyby ostanú ešte dlho v pamäti. No zároveň sa tešíme na ďalšiu akciu, pri ktorej sa budeme môcť zísť ako jedna veľká rodina.

// mata