Výročie posviacky kostola v Ruskej Novej Vsi 2017

23. september 2012, naša farnosť sa tešila a o to väčšiu radosť mala naša filiálna obec Ruská Nová Ves. Dôvodom bola konsekrácia nového kostola, ktorý je zasvätený Sedembolestnej Panne Márii.

Všetko sa to začalo pri Dome smútku a neskôr v sprievode, na čele s krížom, sme sa presunuli do novopostaveného Božieho chrámu. Vtedy medzi nás prišiel o. arcibiskup J.E. Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup, ktorý vo svojom príhovore poukázal práve na našu patrónku Slovenska Sedembolestnú Pannu Máriu.

Práve uplynulú sobotu sme si pripomenuli túto milú a tak významnú udalosť, od ktorej ubehlo už päť rokov. O deviatej hodine sme celú slávnosť začali fatimskou pobožnosťou, keďže do našej farnosti prišla putovná socha Fatimskej Panny Márie. A o hodinu neskôr sme pokračovali slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval dp. Jozef Dronzek, dekan farnosti sv. Mikuláša v Prešove spoločne s o. dekanom Petrom Gazdom a o. kanonikom Mons. Jozefom Šechným.