Večer milosrdenstva v našej farnosti 2016

V podvečer nedele Božieho milosrdenstva v tomto mimoriadnom Roku Božieho Milosrdenstva na ceste k prehlbovaniu k tomuto veľkému daru Božieho Milosrdenstva vždy nám zostanú sprievodcami sv. Faustína a sv. Ján Pavol II.

Aj sobotný večer pred nedeľou sa niesol v duchu sprievodných znakov i modlitieb. Táto cesta vigilíjnou modlitbou mala o to väčší zmysel, že 2. apríla pred 14 rokmi zomrel veľký strojca tohto sviatku Nedele Božieho Milosrdenstva sv. Ján Pavol II.

A tak sprievod z obrazom Božieho Milosrdenstva po sv. omši vo farskom kostole tiež je tradíciou vigílie tohto sviatku a tiež na filiálke v Teriakovciach z historického kostola sv. Michala do nového kostola Božieho Milosrdenstva boli pripomenutím za spevu a modlitieb toho, čím milosrdenstvo aj pre dnešný svet je. A či je potrebné?

Účastníci na odpustovej slávnosti v kostole Božieho Milosrdenstva mali možnosť prehĺbiť aj poznať hodnotu Kristovej milosrdnej lásky cez slovo homílie hlavného celebranta, kde rozobral  tri vzťahy: vzťah Ježia k učeníkom, k neveriacemu Tomášovi a nakoniec vzťah k nám všetkým, ktorí potrebujeme jeho milosrdenstvo. Prof. Mons. A. Anton Fabian, kanonik metropolitnej  kapituly  požehnal obrazy sv. Jána Pavla II a sv. Faustíny,  čo dalo aj vonkajší rámec odpustovej slávnosti. Tohto roku sa slávila nedeľa Božieho Milosrdenstva už po 16-krát.

Snažme sa rok čo rok prehlbovať túto hodnotu sviatku a tak bude na svete viacej nádeje, lebo si hlbšie uvedomíme zvolanie „Ježišu, dôverujem ti.“. Dokiaľ sa ľudstvo neprivinie k Božiemu milosrdenstvu, nenájde pokoj.
Všetkým tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k prehĺbeniu oslavy tohto sviatku, Pán Boh zaplať.

// M.Š.