Naša cirkevná škôlka

Každá materská škôlka je špeciálnym druhom výchovy detí predškolského veku. Vyjadrením súhlasu o zriadenie materskej škôlky sa napĺňa aj túžba rodičov, ktorí sa zaujímali o jej existenciu pri CZŠ sv. Gorazda.

Sme vďační ministerstvu školstva aj Magistrátu mesta Prešov za ústretovosť. V súčasnosti je spozorovaný nedostatok takýchto zariadení.

Našim  cieľom riaditeľstva ZŠ aj farnosti spolu s arcibiskupským úradom je a bude pomôcť deťom aj rodičom v tomto znamenitom rodinnom poslaní. Uvedomujeme si toto spoločné prepojenie rodiny a školy vo výchove a tiež aj prepojenie vo viere a dobra výchovy. Takto to bude aj služba rodičom. Aj tieto deti budú mať metodické i výchovné smerovanie , no predovšetkým pekné prostredie v areáli školskej záhrady. Nie je zanedbateľný ani kontakt zo staršími spolužiakmi.

Prosíme o Vašu pomoc a modlitby pre toto ušľachtilé dielo.

// Mons. Jozef Šechný kanonik