Haniska plná mládeže

Krásny a teplý deň, 27. Apríl, patril v Haniske mládeži. V kostole ešte toľko mladých nebolo, ba čo viac, s výnimkou veľkých sviatkov asi nikdy nebol taký preplnený. Zaujímavú kázeň o zmierení sa s vlastným krížom a uvedomení si tých správnych hodnôt sme počuli z úst diakona Reného. Počas omše sme si vypočuli nádherný spev a hru zboru Laudemus.

Hneď po omši nasledoval program, o ktorý sa postarali mladší aj starší z Hanisky. Mládež bola pri vstupe do obecného úradu rozdelená do siedmych skupín podľa darov Ducha Svätého, ktoré onedlho birmovanci prijmú. Celé podujatie otvoril Marek Fečo, zástupca starostu, od ktorého sa birmovanci dozvedeli niečo z histórie Hanisky. Na mládež čakalo chutné občerstvenie a veľa zábavy. Taktiež skúsili rôzne súťaže, kde bola otestovaná ich sila, šikovnosť, kreativita aj rozum. A to všetko tejto mládeži určite nechýba. Birmovancov hodnotila porota: pán kanoník, pán kpl. Lukáš, p kpl. Gustáv, veľmi šikovný diakon René a už spomínaný Marek Fečo. Niektoré veci si mladí vyskúšali určite prvýkrát, napríklad chlapci česanie dievčat, alebo dievčatá svoju húževnatosť počas hry „4 stoličky“. Večer sa birmovanci pobrali na autobus domov, síce unavení no vysmiati. Hlavnou myšlienkou tohto stretnutia však bolo zjednotenie, zhromaždenie ľudu. Veď práve o tom celá cirkev je. A posledný aprílový piatok sme cirkvou jednoznačne boli.