Keď farnosť plesá 2016

Pred pár rokmi vzišla  v hlave myšlienka organizovania plesov v našej farnosti a minulú sobotu nabrala podobu už po šiestykrát.

Dámy v krásnych róbach, páni v oblekoch boli v priestoroch jedálne Prešovskej univerzity tí , kvôli ktorým sa o 18:00 hod. začalo plesanie. Úvodného tanca sa ujali dvojičky Jakub a Tamarka Blaškovanoví v spoločenských i latinsko-amerických tancoch. Otec kanonik Mons. Jozef Šechný svojim príhovorom a prípitkom oficiálne otvoril Ples farnosti Solivar. Počas celého večera nás sprevádzali  mladí a šikovní divadelní herci Mirka a Tomáš. Všetkým, viac ako dvesto prítomným, hrala do tanca ľudová hudba Stropkoviani s hosťom Mirom Šalapom.

Chutná večera nás zasýtila tak, že už žiadne prekážky nestáli v ceste pred zábavou a šantením na tanečnom parkete.  Energiu do tanca dodala i káva so sladkou dobrotou v podobe kávovo-karamelového zákuska. Večerný program kúzelným číslom odštartoval kúzelník Laco Tischler. Triky predviedol pred všetkými plesajúcimi, ale  aj jednotlivé kúzla ukázal pri stoloch, kde každého ohúril svojou šikovnosťou. Po tanečných kreáciách vyhladol nejeden z nás a preto švédske stoly prišli vhod. Blížiaca sa polnoc a vypredané tombolové lístky jednoznačne signalizovali, že túžba vyhrať je zakorenená vo viacerých zabávajúcich sa. Bicykel v retro štýle ako hlavná cena bola najväčším lákadlom, no i ďalších 60 cien potešili svojich majiteľov.

Dobrá nálada, chuť sa zabávať a priateľská atmosféra boli jasnými signálmi, že tohtoročný ples tak skoro neskočí a tí najvytrvalejší odchádzali až v skorých ranných hodinách. Ubolené nohy, mierna únava, ale predovšetkým spokojnosť a úsmev na tvári prezrádzali však to najdôležitejšie… a to, že Ples farnosti Solivar nemohol dopadnúť inak, ako na jednotku.

Ďakujeme všetkým skalným i novým účastníkom za účasť. Veríme, že sme nesklamali a vaše očakávania naplnili. Všetkým, ktorí prispeli, či už vecne- do tomboly, alebo duchovne- svojimi modlitbami, vyslovujeme Pán Boh zaplať a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie.

// AM