Poďakovanie za jún 2019

Končí sa mesiac jún, v ktorom sa v našej farnosti odohralo viacero významných udalostí. Všetky tieto udalosti sú dielom Božej dobroty, ktorému na prvom mieste patrí chvála. Poďakovanie však patrí aj všetkým dobrým ľuďom, ktorí priložili ruku k dielu.
V nedeľu Zoslania Ducha Svätého otec biskup vysluhoval v našej farnosti sviatosť birmovania. Tomuto dňu predchádzala príprava, poďakovanie preto patrí každému, kto pomohol pri príprave birmovancov a aj pri príprave samotnej slávnosti.

Hneď o týždeň sme slávili odpustovú slávnosť na sviatok Najsvätejšej Trojice. Bola dôstojnou oslavou najväčšieho tajomstva našej viery. Všetkým ktorý túto slávnosť pripravovali alebo sa na nej podieľali veľké Pán Boh zaplať.

Na sviatok Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi sa skoro v každom kostole našej farnosti konali procesie. Stálo to veľa námahy, aby sa všetko pripravilo, ale vydarili sa. Poďakovanie patrí, všetkým, ktorí pripravili u seba doma oltáriky, prvoprijímajúcim deťom  a ich rodičom za lupienky kvetov, ktoré rozsýpali pred Najsvätejšou sviatosťou, skautom za ich veľkú pomoc pri sprievode a všetkým čo pomohli pri príprave výzdoby a organizácii  samotnej slávnosti.

Hneď nasledujúcu nedeľu sme slávili odpustovú slávnosť ku cti sv. Jána Krstiteľa v kostole na Soľnej Bani. Aj tomuto sláveniu predchádzali neľahké prípravy, Boh však pozná mená všetkých, ktorí sa na tejto slávnosti podieľali.
Chcel by som sa poďakovať aj chlapom, ktorí nezištne očistili kamenný kríž pred farským kostolom. Zaskvel sa v celej svojej kráse, vznešenosti aj vzácnosti.

Hľa koľko dobrých skutkov počas jedného mesiaca! Všetkým vyššie spomenutým a aj tým neznámym, ktorých dobre skutky zostali neznáme zo srdca ďakujem!

// Peter Gazda