Naša duchovná obnova

Minulý týždeň sme prežili milostivé chvíle v prítomnosti našej nebeskej Matky. Akoby sa k nám sklonilo samo nebo, keď sme každý večer prichádzali na pobožnosť sv. ruženca a slávenie sv. omše. Prichádzali k nám kňazi z iných farností a svojimi kázňami nás povzbudzovali k horlivej mariánskej úcte. Všetci sme cítili, ako by sa náš kostol zmenil na sanktuárium – na mariánsku svätyňu. Toto bolo naše pútnické miesto, lebo tu bilo srdce našej Matky, tu sme cítili jej materinský pohľad, jej materinský príhovor u Božského Syna Ježiša Krista, tu si nás všetkých privinula k sebe a prikryla svojim ochranným plášťom.

Vzdávame vďaku nebeskému Otcovi za tieto vzácne dni a chvíle, kedy sa v hojnej miere vylievalo na nás a našu farnosť nekonečné Božie milosrdenstvo.

Naša vďačnosť patrí Bratstvu sv. Ruženca z farského kostola, z Teriakoviec, z Ruskej Novej Vsi a z Hanisky a ich horliteľom, že každodenne prichádzali na tieto pobožnosti a prispeli k tomu, že sme ako jedna farská rodina, rozídená v rôznych častiach mohli byť spolu a zažiť atmosféru okolo našej Matky. Určite to v nás posilnilo povedomie jednoty a súdržnosti farnosti.

Nech všetky slová kazateľov nájdu v srdciach veriacich živnú pôdu, nech Boh vypočuje všetky naše modlitby a Božia Matka svojím orodovaním združuje nás všetkých. Nech naša mariánska úcta prináša medzi nás jej materinskú lásku. Zvlášť na fatimských sobotách si sprítomňujme tieto chvíle, aby nás Božie požehnanie a Máriin príhovor sprevádzal po celý život.

-obrázok: pl84-