Odkaz Jána Pavla II.

Prečo táto socha

1. pre svedectvo o Kristovi v jeho Cirkvi, ktoré dal svetu svojim pontifikátom na rozhraní druhého a tretieho tisícročia v rokoch 1978 – 2005

2. preto, že je piate výročie od jeho tretej návštevy v r. 2005, táto návšteva zavŕšila účasť Sv. Otca v každej diecéze a bola to jedna z posledných apoštolských ciest do zahraničia

3. pastoračné stredisko nesie meno Jána Pavla II. ako veľkého priateľa mládeže a Božieho ľudu. Jej požehnanie dňa 31. augusta 2008 je naším oddaným naplnením túžby dať aj tu na Šváboch jeho odkaz pre všetkých.

Osobnosť pápeža Jána Pavla II. je odkazom aj pre našu dobu a vôbec pre poslanie života Cirkvi i ľudstva aj v treťom tisícročí. Preto aj po jeho smrti nezabúdame na jeho morálno – duchovnú úlohu pre nás. On sa stal pojmom pre svet aj pre rúcanie sa totalitných režimov najmä v Európe.

V posledných dňoch pozemského života nám ukazuje hodnotu pozemského života ako si ho treba vážiť, akým darom od Boha je a čo človek pred Bohom znamená. Aký prechod z časnosti do večnosti je a čo znamená prekročenie prahu stretnutia s Ježišom Kristom. Áno, bol to život plný úcty a oddanosti pre nezmeniteľnosť Božej pravdy o živote tak, ako o ňom hovorí Boh vo Sv. Písme.

Ani atentát v počiatkoch pontifikátu na jeho osobu nezmenil nič z tejto filozofie a svedectva o Bohu, ba naopak pomohol ešte viac jeho svedectvu o poslaní Kristovej Cirkvi. Preto veríme, že dosiahol breh večnosti a prihovára sa u Nebeského Otca za tú Cirkev, ktorú viedol vyše štvrťstoročie a Boh Otec určite mu dal tú pravú odmenu slávy.

Tento pápež ukázal nám všetkým ako je potrebné žiť a aké je dôležité umenie smrti.

Táto socha na tomto pastoračnom centre nech všetko toto pripomína. To, čo táto dejinná postava dala svetu a bude dávať aj nasledujúcim generáciám.

Pápežova dominujúca postava je svedectvom našej vďačnosti za jeho život a prehĺbenie viery.

Vďaka Ti, JánPavol II.

-JŠ