Slávenie Veľkej noci 2023

Krížová cesta ulicami Solivaru
Krížová cesta sa stala tradíciou v našej farnosti a tvorí neoddeliteľnú súčasť najväčšieho kresťanského sviatku – Veľkej noci. Inak tomu nebolo ani tento rok počas Veľkého piatku.
Stovky ľudí sa v dopoludňajších hodinách zišlo, aby tak mohli spoločne sláviť posvätné čítania o Pánovom umučení a následne sa vybrať na krížovú cestu.
Boli pred nami chvíle, ktoré sme chceli posvätiť rozjímavou modlitbou…
Toho roku sme I. zastavenie začali netradične na Hrádku, keďže naša farnosť dostala nový misijný kríž, ktorý sme v závere vztýčili pri farskom kostole.

Pozrite si fotografie z Krížovej cesty po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.

Krížová cesta

Obrady Veľkého piatka
Veľký piatok je deň, kedy sa v katolíckych kostoloch neslávi svätá omša, aby v tento deň veriaci obracali svoju myseľ tým väčšmi na obetu kríža.
Veľkopiatočné obrady v Teriakovciach viedol náš pán kaplán František Telvák.

Pozrite si fotografie z Veľkého piatku po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.

Veľký piatok

Pascha
Aj v našej farnosti sa na Bielu sobotu požehnávali veľkonočné jedla – Pascha.

Pozrite si fotografie z požehnania jedál po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.

Pascha

Teriakovce
Pozrite si fotografie z Veľkej noci po kliknutí na tento odkaz alebo na obrázok nižšie.

Teriakovce

Soľná Baňa