Veľká noc – poďakovanie

V minulých dňoch sme slávili najväčšie kresťanské sviatky. Udalosti umučenia a zmŕtvychvstania Pána každoročne  pútajú našu pozornosť a poukazujú nám na najhlbší zmysel našich životov.

Určite každý z nás prežil tieto dni a tieto udalosti v prvom rade vo svojej duši a vo svojom srdci. Okrem tohto vnútorného rozmeru majú každé sviatky aj svoju vonkajšiu podobu, teda spôsob ako ich prežívame v našom farskom spoločenstve. Aj tento rok, vo všetkých našich kostoloch prežili sme krásne a predovšetkým duchovné sviatky. Neboli by takými bez aktívnej účasti vás všetkých, ktorí ste pomáhali pri ich slávení.

Radi by sme z tohto miesta vyslovili svoje poďakovanie vám všetkým! Vďaka patrí všetkým kostolníkom, ktorí pripravovali kostoly a liturgické slávenia, našim kantorom za prípravy spevov, ktoré neodmysliteľne patria k sviatkom, žalmistom a lektorom a rozdávateľom sv. prijímania za ich službu spoločenstvu. Všetky zbory našej farnosti boli obohatením týchto sviatočných dní a patrí im veľká vďaka a uznanie. Naši miništranti vo hojnom počte a s veľkým zápalom pristúpili k týmto sláveniam a zaslúžia si pochvalu. Nechceme zabudnúť ani na tých, ktorí upratovali kostoly a chystali výzdobu a na tých čo pripravovali a organizovali krížové cesty.

Máme nádej, že každú takúto službu náš Nebeský Otec bohatá odmení. Prajeme všetkým, ktorí napomohli akoukoľvek službou alebo účasťou na slávení Veľkej Noci, aby ich Boh štedro požehnal pokojom a svojou milosťou!

// Kňazi z farnosti