Fotografie z farských misií 2012

Fotografie môžete zobraziť kliknutím na obrázok alebo na odkaz.

SOBOTA

Misiie

NEDEĽA

PONDELOK

V pondelok o 8.00 hod. ráno bola sv. omša, kde sme sa spoločne s misionármi zamýšľali nad Hriechom. V poobedňajších hodinách kostol zaplnili deti našej farnosti na detskej sv. omši. Večerná slávnostná sv. omša bola venovaná Obráteniu. Po nej nasledovala katechéza, ktorá bola určená všetkým mužom.

UTOROK

V utorok ráno sa aj za účasti žiakov CZŠ sv. Gorazda slúžila sv. omša. V misijnej kázni sa nám prihovoril P. Václav Hypius, viceprovinciál, ktorý poukázal na to, ako je pre náš život dôležitá sviatosť zmierenia – Spoveď. Od 15.00 hod. mohli k sviatosti zmierenia pristúpiť deti a po nej o 16.00 hod. nasledovala detská sv. omša. Večernú sv. omšu spolu s kaplánmi celebroval P. Rastislav Dluhý, ktorý sa v príhovore zameral na Smrť a Súd.

STREDA

Cirkev – bola témou na stredajšiu rannú sv. omšu. Poobede sv. omša za účasti detí a večer s misijnou kázňou na tému Ježiš – Darca života. Počas celého dňa mohli k sviatosti zmierenia pristúpiť ženy.

ŠTVRTOK

Vo štvrtok ráno slúžil sv. omšu P. Rastislav Dluhý, ktorý v misijnej kázni priblížil Vieru. O 18.00 hod. bola Eucharistická slávnosť spojená s adoráciou pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. Aj kázeň, ktorú mal P. Martin Huk, viceprovinciálny sekretár bola zameraná na Eucharistiu – O Eucharistii. Počas celého dňa mohli k sviatosti zmierenia pristupovať muži.

PIATOK

Ranné sv. omše, ktoré boli vo farskom kostole a neskôr v Teriakovciach boli spojené s udeľovaním sviatosti pomazania chorých. V misijných kázňach sa nám prihovoril P. Martin Huk, ktorý poukázal na Utrpenie, ktoré je súčasťou nášho života.Večerná sv. omša vo farskom kostole bola zameraná na tému Láska. Pri tejto Eucharistickej slávnosti si takmer stovka manželských párov obnovila svoje manželské sľuby.Neskôr program pokračoval pre všetkých mladých v športovej hale na Baštovej ulici.

SOBOTA

V sobotu na rannej sv. omši sme sa spoločne s misionármi zamýšľali nad Modlitbou. Vo večerných hodinách o 17.30 hod. nasledovala novéna k Matke ustavičnej pomoci, po nej P. Martin Huk požehnal náboženské predmety. Misijná kázeň pri večernej svätej omši, ktorú celebroval P. Rastislav Dluhý bola zameraná na Pannu Máriu.

NEDEĽA

Nedeľné sväté omše vo farskom kostole boli spojené s misijnou kázňou. Pri poslednej sv. omši o 11.30 hod. P. Martin Huk požehnal misijný kríž.