Kráľovská oslava 7. narodenín nášho zboru

V jedno skoré sobotné ráno sa naši skauti vydali autobusom do Lipoviec. Následne opustili civilizáciu a začali stúpať do prudkého kopca k  cieľu, ktorým bol vrch Mindžová a turistická útulňa Chotárňa pár metrov pod jej vrcholom.

Prekonali sme počiatočný chlad a hmlu a konečne na nás vykuklo krásne slnko. Jeho slnečné lúče nás potom zohrievali počas celého dňa. Z hora sa nám aj vďaka inverzii naskytol nevídaný pohľad na prírodu a krajinu pod nami. Po príchode k útulni sme sa posilnili dobrotami z domu a dozvedeli sme sa, čo ďalej. Počas následnej veľkej hry sme museli plnením nezvyčajných úloh získavať pre svoj tím suroviny, ktoré nám zaručili vstup na záverečnú oslavu s prekvapením výmenou za vstupenku. Hru si všetci užili a podľa spätnej väzby bola hodnotená skvele. Keďže po hre bol čas obeda, tak si každý z nás opiekol svoje špekáčiky, zahrial sa teplým čajom a oddýchol po náročnom programe. Po niekoľkých hodinách strávených v krásnej zimnej slnečnej prírode nadišiel čas na cestu späť. Nebol to však ešte koniec tejto akcie.

Nasadli sme do autobusu, ktorý  nás priviezol späť na Solivar a tam nás čakala záverečná bodka a odmena za vynaložené úsilie. Bola to vynikajúca torta, po ktorej sme sa ešte dlho oblizovali. Na záver akcie bolo vidieť značnú únavu po aktívne strávenom dni, ale dobrá nálada a úsmev na tvárach účastníkov nechýbal ani v týchto chvíľach. Po zdieľaní zážitkov a zjedení torty sme si spravili ešte jednu spoločnú fotku a pobrali sa šťastní domov rozpovedať svoje zážitky aj svojím najbližším.

Ďakujeme všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a boli súčasťou tejto hodnotnej a pamätnej akcie.

// Adam Gromoš- Denzi
Oddielový vodca
9. oddiel skautov Zbojníkov