Miništrantský február 2020

Milí čitatelia. Touto cestou sa chceme s Vami podeliť o naše zážitky a skúsenosti, ktoré sme zažili vo februári.

Február 2020 bol pre nás – miništrantov Solivarskej farnosti – trochu špecifický. Okrem bežných miništrantských povinností si naši duchovní otcovia pre nás pripravili 2 zaujímavé akcie:

V sobotu – 8.2.2020 – sa pod vedením pána kaplána Pavla Fedorka uskutočnilo miništrantské stretko, ktoré bolo rozdelené na 3 časti: na začiatku (samozrejme, že až po spoločnej modlitbe) sme sa na fare rozprávali o svetle (Ježiš ako svetlo) a jeho význame v našom živote. Bola to veľmi zaujímavá a obohacujúca diskusia. Taktiež sme boli poučení o spôsobe a význame niektorých bohoslužobných úkonov. Niektorí z nás už ku koncu diskusie strácali sústredenosť, keďže vedeli, že bude nasledovať druhá (pre mnohých najzaujímavejšia) časť – športové aktivity v neďalekej telocvični CZŠ s MŠ sv. Gorazda. Tento športový čas sme si naozaj všetci vychutnali do sýtosti, keďže sme si navzájom medzi sebou mohli zmerať sily vo florbale. Boli to napínavé a neľútostné zápasy, ale vždy v rámci pravidiel fair-play. Po takýchto neľútostných bojoch, vyšportovaní, unavení a hladní sme sa vrátili do farskej sály, kde na nás čakal zaslúžený obed – vynikajúci a chutný guľáš, ktorý nám navaril pán kaplán Jozef Eliáš. Pán Boh zaplať za takýto krásny sobotný deň.

V nedeľu – 16.2.2020 – si pre nás pán dekan Peter Gazda pripravil obrovské prekvapenie: pozval nás (a spolu s nami aj pánov kaplánov Pavla Fedorka a Jozefa Eliáša) do košickej Steel arény na hokejový zápas slovenskej extraligy medzi HC Košice a maďarským tímom MAC Újbuda Budapešť. Samozrejme, že sme fandili domácim Košiciam a tešili sme sa aj na konci po ich víťazstve 5:1. Bolo to pre nás v skutku zaujímavé nedeľné popoludnie: divácky atraktívny zápas, ešte krajšie góly, víťazstvo domácich Košíc, svetová hokejová aréna, výborná atmosféra, chutné občerstvenie a neopakovateľné zážitky.

Drahí naši duchovní otcovia: veľmi pekne Vám zo srdca ďakujeme nielen za tieto februárové udalosti, ale za všetko, čo pre nás robíte. A samozrejme, že už teraz sa tešíme na ďalšie zaujímavé podujatia, ktoré pre nás všetkých do budúcna pripravíte. Vaši solivarskí miništranti.

// Text: Maximilián Saloka
// Foto: Marek Saloka