Odpustová slávnosť Narodenia sv. Jána Krstiteľa 2010

Dňa 24.VI. sme oslávili sviatok narodenie sv. Jána Krstiteľa. V našej farnosti je tomuto svätcovi zasvätený filialny kostol na Soľnej Bani.
Pozrite si fotky zo sv. omši od stredy až do slávnostnej odpustovej sv. omše v nedeľu.

Ponúkame Vám fotografie zo Soľnej Bane z 23.VI.2010, kedy bola vigílna sv. omša Narodenia sv. Jána Krstiteľa o 18.30 hod.
Vigília slávnosti Narodenia sv. Jána Krstiteľa

Pozrite si fotografie zo Soľnej Bane z 24.VI.2010, kedy bola sv. omša zo slávnosti Narodenia sv. Jána Krstiteľa o 18.00 hod.
Slávnosť Narodenia sv. Jána Krstiteľa

Dňa 20. júna 2010 o 10.00 hod. v Dóme sv. Alžbety v Košiciach prijalo z rúk otca arcibiskupa Mons. Alojza Tkáča 10 diakonov košickej arcidiecézy kňazské svätenie. Jedným z nich bol aj dp. Tomáš Kormaník z farnosti PO-Nižná Šebastová.
Práve novokňaz Tomáš v piatok večer v našom filialnom kostole na S. Bani, kde prebieha duchovná obnova pri príležitosti sviatku Narodenia sv. Jána Krstiteľa – patróna kostola, celebroval sv. omšu. Z tejto udalosti, pri ktorej nám udelil aj novokňazské požehnanie si môžete pozrieť aj niekoľko fotografií.
Novokňaz Tomáš Kormaník v kostole na S. Bani

Novokňaz

Sv. omša na Soľnej Bani v sobotu 26.VI.2010 so začiatkom o 18.00 hod. Hlavným celebrantom bol vdp. Ján Knapík.
Sv. omša v predvečer odpustovej slávnostnej sv. omše

Slávnostná odpustová sv. omša pri príležitosti oslavy Narodenia sv. Jána Krstiteľa. Soľná Baňa – 27.VI.2010 – 11.00 hod. Hosťom a hlavným celebrantom bol vdp. Gabriel Juruš.
Slávnostná odpustová sv. omša

Odpustová slávnosť