Pôstne púte 2012

Fotografie z I. pôstnej púte 2012 – Bardejov

V nedeľu 26.2.2012 sa konala v našej farnosti pôstna púť do kostola sv. Rodiny. Tentokrát sme cestovali do Bardejova na sídlisko Vinbarg k saleziánom. Všetko sa to začalo krížovou cestou, ktorú sme slávili spolu s domácimi veriacimi. Po nej nasledovala pôstna kázeň, kde sa nám prihovoril duchovný otec A. Červeň. Neskôr sme sa presunuli do Oratória saleziánov Dona Bosca, kde nám predstavili svoju činnosť, ktorej sa venujú. Bodkou za celou prvou pôstnou púťou tohto roku bola návšteva baziliky sv. Egídia v Bardejove.

Pôstne púte

Fotografie z II. pôstnej púte 2012 – Dlhé n. Cirochou

V nedeľu – 4. marca 2012 – sa konala v našej farnosti druhá pôstna púť pri príležitosti Roka rodín. Takmer stovka veriacich sa rozhodla prijať toto pozvanie na púť. Tentokrát sme spoločne cestovali do Dlhého nad Cirochou, kde pôsobí náš bývalý pán kaplán Michal Paľovčík.
Všetko sa to začalo Korunkou k Božiemu Milosrdenstvu o 15.00 hodine. Potom nasledovala krížová cesta, ktorú si pripravili domáci veriaci. Po nej nám duchovný otec Michal ochotne odpovedal na všetky otázky, ktoré si solivarskí veriaci prichystali v autobuse. Na záver nám udelil požehnanie na cestu s Najsvätejšou sviatosťou oltárnou.

Fotografie z III. pôstnej púte 2012 – KE – Furča

V nedeľu 11. marca 2012 sa konala v našej farnosti tretia tohtoročná pôstna púť do kostola sv. Rodiny. Tentokrát sme cestovali do Košíc, kde nás privítali na sídlisku Furča.

O 15.00 hodine sa začala krížová cesta, ktorú si pripravili veriaci farnosti. Po nej nasledovala pôstna kázeň, kde sa nám prihovoril Dp. Ján Urban, riaditeľ ABÚ.

Fotografie zo IV. pôstnej púte 2012 – Vysoká n. Úhom

V nedeľu – 18.marca 2012 – sa uskutočnila posledná štvrtá pôstna púť našej farnosti. Stovka veriacich sa tentokrát rozhodla prijať pozvanie a navštíviť Vysokú nad Uhom – rodisko Anky Kolesárovej.

Program, ktorý bol pre nás prichystaný sa začal v domčeku, kde nám o. Marek Uličný porozprával udalosti a život samotnej Anky. Neskôr sme sa presunuli do kostola, kde sme sa zamýšľali nad zastaveniami krížovej cesty. Potom nasledovala zastávka pri pamätníku a nakoniec pri samotnom hrobe Anky Kolesárovej.